ثبت نام پنجمين دوره شوراي اسلامي شهرها و روستاهاي تهران آغازشد/ انتخابات الكترونيكي 19 شهر تهران در شوراها

تهران- ايرنا- معاون سياسي و اجتماعي استانداري تهران با اشاره به اينكه ثبت نام از متقاضيان پنجمين دوره شوراهاي اسلامي استان از صبح امروز(دوشنبه) آغاز شده است، گفت: تا پايان وقت اداري روز ششم فروردين سال 96 داوطلبان مي توانند با مراجعه به فرمانداري ها و بخشداري هاي در سراسر استان ثبت خود را انجام دهند.

سيدشهاب الدين چاوشي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: كسانيكه از طريق دفاتر پيشخوان اقدام به پيش ثبت نام پنجمين دوره شوراي اسلامي شهرها و روستاها داشته اند، مي توانند با ارائه كد رهگيري فرم تكميل شده را حضوري امضا و ثبت نام خود را نهايي كنند.
وي اظهاركرد: در پنجمين دوره انتخابات شوراي شهرها و روستاها 476 روستا و 42 شهر، انتخابات مذكور را برگزار مي كنند.
به گفته وي؛ در پنجمين مرحله انتخابات شوراي شهر و روستاها نيز 19 شهر به صورت الكترونيكي انتخابات را برگزار خواهند كرد.
وي تصريح كرد: شهرهايي كه شوراهاي آن هفت و 9 نفره اداره مي شوند، نيز مشمول برگزاري انتخابات الكترونيكي خواهند بود.
چاوشي ادامه داد: عوامل اجرايي بمنظورثبت نام نامزدها در اين مرحله توسط همكاران فرمانداري ها و بخشداري ها برعهده خواهند داشت،كه تحت نظارت شخص فرماندار و بخشدار انجام وظيفه مي كنند.
معاون سياسي و اجتماعي استانداربا بيان اينكه روند و مراحل اعلام صلاحيت ها چه زماني مشخص خواهد شد، ادامه داد: پس از اتمام ثبت نام ، مرحله صلاحيت قانوني متقاضيان توسط هيات هاي اجرايي آغاز و در مهلت قانوني تعيين شده به اطلاع افراد ذينفع مي رسد.
وي ادامه داد: در صورت رد صلاحيت داوطلبان در مهلت قانوني تعيين شده مي توانند اعتراض كتبي خود را جهت رسيدگي به هيات هاي نظارت ارائه و منتظر تجديد نظر در راي هيات اجرايي باشند.
چاوشي همچنين به تعداد صندوق هاي اخذ راي در سطح استان تهران اشاره كرد و گفت: در مجموع 6 هزارو 200 شبعه اخذ راي براي پنجمين انتخابات شوراها پيش بيني شده كه البته تائيد نهايي آن بستگي به نظر هيات هاي اجرايي و نظارت خواهد داشت.
پنچمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهرها و روستاها همزمان با دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در 29 ارديبهشت 96 در سراسر كشور برگزار خواهد شد.
*براي اطلاع از اخبار متنوع انتشار يافته در شبانه روز با كانال ايرنا استان تهران در تلگرام به نشاني IRNATEHRAN@ همراه شويد.
خبرنگار: سيدمجيد بروجردي.امين كمالي فر
تهرام/1109/7247 / 6139

سرخط اخبار سیاست