شوراها بهترين فرصت براي حضور زنان در عرصه هاي اجتماعي هستند

قزوين- ايرنا-مشاور استاندار و مدير كل امور بانوان و خانواده استانداري قزوين با اشاره به آغاز نام نويسي از داوطلبان انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا گفت: شوراها را بايد بهترين فرصت براي حضور زنان در عرصه هاي اجتماعي دانست.

به گزارش ايرنا، مريم بيدخام روز دوشنبه در حاشيه بازديد از ستاد انتخابات شهرستان قزوين در روز نخست نام نويسي داوطلبان انتخابات شوراها در جمع خبرنگاران افزود: هر يك از بانوان با سطح قابل قبولي از تحصيلات و با برخورداري از تدبير و مديريت لازم براي مشاركت در عرصه هاي اجتماعي و سياسي مي توانند در انتخابات شوراها حضور پيدا كنند.
بيدخام با بيان اينكه امروز به بركت انقلاب و استقرار نظام جمهوري اسلامي، زنان در حوزه‌هاي فرهنگي و اجتماعي مشاركت بالا و قابل قبولي دارند، اظهار كرد: اميدواريم با حضور پررنگ بانوان در انتخابات شوراها شاهد تاثيرگذاري هرچه بيشتر اين قشر در تصميم گيري هاي مربوط به حوزه هاي مديريت شهري و روستايي نيز باشيم.
سرپرست اداره كل امور اجتماعي استانداري قزوين در ادامه گفت: حضور پررنگ بانوان در اولين روز ثبت نام براي انتخابات شوراهاي شهر و روستا نشانگر بلوغ سياسي و اجتماعي آنها است و جاي خوشحالي دارد.
بيدخام با بيان اينكه بانوان ميهن اسلامي نيز مي توانند با مشاركت در عرصه انتخابات، همدوش مردان جامعه به مردم و كشور خدمت كنند، يادآور شد: قانون اساسي حق مشاركت سياسي زنان را با مردان برابر دانسته و در آن بخش از مباني اعتقادي ما كه به مشاركت سياسي ارتباط پيدا مي‌كند، هيچ تبعيض و تمايزي بين زن و مرد وجود ندارد.
نام نويسي از داوطلبان انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا از امروز 30 اسفند ماه آغاز شده و تا 6 فروردين ماه ادامه دارد.
پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا همزمان با دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري 29 ارديبهشت ماه 96 برگزار خواهد شد.
7389* 3013
خبرنگار : نسرين رحيمي** انتشار دهنده: رضا اولادي

سرخط اخبار استان‌ها