26 هزار نفر در استان قزوين برگزاري انتخابات شوراها و رياست جمهوري را برعهده دارند

قزوين- ايرنا- رئيس ستاد انتخابات استان قزوين گفت: 26 هزار نفر در استان كار برگزاري پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا و دوازدهمين دوره رياست جمهوري را برعهده دارند.

به گزارش ايرنا، سيد سعيد شاهرخي روز دوشنبه در حاشيه بازديد از ستاد انتخابات شهرستان قزوين در روز نخست نام نويسي از داوطلبان انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا در گفت و گو با خبرنگاران افزود: برگزاري انتخاباتي پرشور و سالم و زمينه سازي براي حضور حداكثري شهروندان در پاي صندوق هاي راي هدف اصلي ستاد انتخابات استان به شمار مي رود.
وي در ادامه با اشاره به شور و اشتياق نامزدهاي انتخاباتي براي نام نويسي در روز نخست ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا، اظهار داشت: به عنوان مجري انتخابات اين قول را به نامزدها و مردم مي دهيم كه به بهترين شكل از آراي آنها صيانت و حفاظت كنيم.
شاهرخي با اشاره به ثبت نام از نامزدهاي انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا در 6 فرمانداري و 19 بخشداري استان، ادامه داد: ستاد انتخابات قزوين از آمادگي لازم و كامل به منظور برگزاري انتخابات در ارديبهشت ماه سال 96 برخوردار است.
معاون سياسي و امنيتي استاندار قزوين با بيان اينكه در استان 706 حوزه شهري و روستايي، براي برگزاري انتخابات شوراها واجد شرايط هستند، اضافه كرد: از اين تعداد 25 حوزه شهري و 681 حوزه روستايي مي باشند.
شاهرخي اضافه كرد: در مجموع سه هزار و 688 نفر به عنوان اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستاي استان به شكل اصلي و علي البدال انتخاب خواهند شد.

**مجريان انتخابات بدون هيچ گرايش سياسي به وظيفه خود مي پردازند
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار قزوين در ادامه با بيان اينكه رعايت قانون باهدف صيانت از آراي مردم مهم‌ترين دغدغه ستاد انتخابات استان است، خاطرنشان كرد: اجراي قانون و صيانت از آراي مردم بدون به كارگيري سليقه و گرايش سياسي مورد توجه مجريان انتخابات در كشور و استان قرار دارد.
وي در پايان گفت: ستاد انتخابات استان و شهرستان‌ها موظف هستند همه ماموريت‌ها و وظائف خود را اعم از پشتيباني، امور حقوقي، فناوري اطلاعات، اطلاع‌رساني و نظارت را با محوريت قانون به انجام برسانند.
ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراها كه از امروز 30 اسفند آغاز شده تا 6 فروردين ادامه دارد و نتايج صلاحيت نهايي افراد ثبت نام شده نيز 17 ارديبهشت اعلام مي شود.
پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا و دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري 29 فروردين ماه 96 برگزار خواهد شد.
7389*3013
خبرنگار: نسرين رحيمي**انتشار دهنده: رضا اولادي

سرخط اخبار استان‌ها