8 تا 8 اخبار يكشنبه 29 اسفند در آذربايجان غربي

اروميه- ايرنا- اخبار حوادث ناشي از بهمن، باران و طوفان در شمال و جنوب آذربايجان غربي، آمادگي نهادهاي مختلف براي امدادرساني به مسافران نوروزي و آزادي 50 زنداني نيازمند در آستانه نوروز از مهمترين اخبار استان در 24 ساعت گذشته بوده است.

** نجات 5 مسافر گرفتار بهمن در چالدران آذربايجان غربي
اروميه- ايرنا- معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر آذربايجان غربي گفت: پنج نفر از سرنشينان 2 دستگاه خودروي سواري كه در جاده كوهستاني روستاي ناور چالدران در محاصره بهمن قرار گرفته بودند، با تلاش نيروهاي امدادي و راهداري اين شهرستان نجات يافتند.
** مركز و جنوب آذربايجان غربي باراني است
اروميه- ايرنا- رئيس اداره پيش بيني اداره كل هواشناسي آذربايجان غربي گفت: بارش برف و باران در مركز و جنوب استان تا روز دوشنبه هفته جاري ادامه دارد و شهرستان پيرانشهر با 14 ميليمتر بارش، ركوردار است.
** تندبادي با سرعت 60 كيلومتر در ساعت بوكان را درنورديد
مهاباد- ايرنا- رئيس اداره هواشناسي شهرستان بوكان گفت: تندبادي با سرعت 60 كيلومتر در ساعت اين شهرستان را در نورديد.
**فرماندار شاهيندژ: امنيت اقتصادي و اشتغال با خريد كالاي ايراني فراهم مي شود
مهاباد- ايرنا- فرماندار شهرستان شاهيندژ گفت: خريد كالاي ايراني مشكلات اقتصادي و بيكاري را از بين مي برد و رونق اقتصادي و اشتغالزايي را به همراه خواهد داشت و در پي آنها امنيت اقتصادي و اجتماعي نيز فراهم مي شود.
**رصد جاده هاي حساس آذربايجان غربي با 40 دوربين راهداري
ايرنا- اروميه- مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي آذربايجان غربي گفت: جهت كنترل محورهاي ارتباطي حساس اين استان 40 دستگاه دوربين در مركز مديريت راههاي در حال رصد جاده هاست تا در صورت بروز مشكل، راهداران در اسرع وقت در محل حاضر شوند.
**يك دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس 115 مياندوآب افزوده شد
مهاباد- ايرنا- يك دستگاه آمبولانس طي مراسمي به ناوگان اورژانس 115 شهرستان مياندوآب افزوده شد.
** طلوع خورشيد مهرباني با يك لبخند مادري
اروميه- ايرنا- مادرم لبخند بزن تا بار ديگر صفا، صميميت و از خود گذشتگي را با تمام وجودم لمس كنم و طلوع خورشيد مهرباني را از پس تمامي ناملايمات زندگي دنيوي ر به نظاره بنشينم.
**مراجعه بيش از 2 هزار نفر به پست هاي ايمني و سلامت هلال‌احمر آذربايجان غربي
اروميه- ايرنا- مديرعامل جمعيت هلال احمر آذربايجان غربي گفت: پس از گذشت 2 روز از آغاز طرح‌هاي نوروزي جمعيت هلال‌احمر ، 2 هزار و 111 مسافر به پست‌هاي راهنمايي مسافران نوروزي و 299 نفر براي اقامه نماز به خيمه‌هاي نماز مراجعه كردند.
**آزادي 50 زنداني جرايم غيرعمد آذربايجان غربي در آستانه نوروز
اروميه- ايرنا- مديركل زندانهاي آذربايجان غربي گفت: در آستانه عيد نوروز با كمك خيران و تلاش ستاد ديه استان، 50 زنداني جرايم غيرعمد از بند آزاد شدند و به آغوش خانواده هايشان بازگشتند.
** سردشت آمادگي پذيرش بيش از 20 هزار گردشگر را دارد
مهاباد- ايرنا- فرماندار شهرستان سردشت گفت: براي تعطيلات نوروزي تمهيدات لازم اسكان با همكاري ادارات و دستگاه هاي مختلف پيش بيني شده و امكان پذيرش بيش از 20 هزار گردشگر در شهرستان فراهم شده است.
8137/2093 ** خبرنگار: سيده فاطمه سجادي ** انتشاردهنده: صابر چهرقاني

سرخط اخبار استان‌ها