ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان ایلام آغاز شد

ایلام - ایرنا - مدیركل سیاسی و انتخابات استانداری ایلام گفت: ثبت نام از داوطلبان پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان همزمان با سراسر كشور از امروز 30 اسفند آغاز شد و به مدت یك هفته تا ششم فروردین سال آینده ادامه دارد.

خیراله گراوند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر در فرمانداری ها و داوطلبان عضویت در شوراهای روستایی نیز در بخشداری ها انجام می شود.
وی افزود: در تمامی 10 فرمانداری و 30 بخشداری تابعه استان هیات های اجرایی تشكیل شده و در ایام تعطیلات نوروزی فرمانداران، بخشداران و اعضای ستاد انتخابات در محل كار حضور داشته و از داوطلبان ثبت نام خواهند كرد.
دبیر ستاد انتخابات استان ایلام یادآور شد: برای ثبت نام داوطلبان اصل و دو برگ تصویر از تمامی صفحات شناسنامه، اصل و فتوكپی پشت و روی كارت ملی و پایان خدمت، اصل و تصویر مدرك تحصیلی، اصل گواهی عدم سوء پیشینه و چهار قطعه عكس 4×3 لازم است.
همچنین داوطلبانی كه در دوره های قبل عضو شورا بوده اند به شرطی كه در همان محل نامزد عضویت در شورا باشند از شرط مدرك معاف هستند.
گراوند در خصوص وضعیت اعضای شوراهای شهرهای استان ایلام تاكید كرد: انتخابات شوراهای اسلامی در 25 شهر و 385 روستای این استان برگزار می شود ولی فقط شورای شهر ایلام بدلیل داشتن جمعیتی بیش از 50 هزار نفر، هفت نفره خواهد بود و باقی شهرها شوراهای پنج نفره خواهند داشت.
به گفته وی، شورای اسلامی شهر ایلام هم اكنون 11 نفر است كه در دوره پنجم این تعداد با چهار نفر كاهش به هفت نفر می رسد ولی شوراهای دیگر شهرها همچون دوره قبلی پنج نفره خواهد بود.
دوازهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت سال 96 به طور همزمان در كشور برگزار می شود.
دوره قبلی انتخابات یعنی چهارمین دوره انتخابات شوراها نیز همزمان با دوره یازدهم ریاست جمهوری در 24 خرداد سال 92 برگزار شد.
براساس سرشماری عمومی نفوس و مسكن سال جاری، استان ایلام 580 هزار و 158 نفر جمعیت دارد كه در 25 شهر و بیش از 600 روستا سكونت دارند.
خبرنگار: زهرا موسوی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7172/9002

سرخط اخبار استان‌ها