اولین كنفرانس وحدت زنان مسلمان در ساحل عاج برگزار شد

تهران -ایرنا- اولین كنفرانس وحدت زنان مسلمان همزمان با سالروز میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) و با همكاری اتحادیه جهانی زنان مسلمان وابسته به مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در ساحل عاج برگزار شد.

به گزارش ایرنا به نقل از سفارت ایران از ساحل عاج، این مراسم كه روز یكشنبه با ابتكار مجمع اعلای اهل بیت ساحل عاج در شهر ابیجان (پایتخت) با حضور بیش از ١٥٠٠ تن از زنان و مردان شیعه، سنی و محب اهل بیت(ع) برگزار شد، منصور شكیب مهر سفیر ایران و كاركنان سفارت، رئیس جمعیت فرانكوفونی موسسه الغدیر، امامان و ائمه جماعات حضور داشتند.
در این مراسم، سخنرانان به تبیین مباحثی همچون زندگی و سیره حضرت زهرا(س)، نقش و جایگاه ایشان در اسلام، وحدت میان مسلمین و حقوق زن در اسلام پرداختند.
شیخ امره سانگاره رئیس مجمع اعلای اهل بیت ساحل عاج در سخنانی به تاثیر الگوی زندگانی حضرت فاطمه (س) در شكل گیری شخصیت زن به عنوان سنگ بنای خانواده و جامعه اسلامی اشاره و آن را عامل وحدت و اتحاد مسلمین خواند.
همچنین حجت الاسلام و المسلمین ملك احمدی مدیر جامعه المصطفی نیز با ذكر احادیث نبی مكرم اسلام (ص)، امام علی (ع) و منابع اهل سنت پیرامون شخصیت حضرت زهرا (س) از اتحادیه جهانی زنان مسلمان و مجمع اعلای اهل بیت ساحل عاج به دلیل برگزاری این همایش وحدت آفرین تقدیر و تشكر كرد.
در این مراسم گروه های مختلف فرهنگی به اجرای برنامه های متنوع شعر، سرود و تئاتر با محوریت حضرت فاطمه زهرا (س) و جایگاه زن در اسلام پرداختند.
در پایان جوایزی به زنان نخبه ساحل عاج اهداء شد.
شبس**1488 * انتشاردهنده: بهمن بامداد**

سرخط اخبار فرهنگ