۲۹ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۲۳:۲۷
کد خبر: 82469503
T T
۰ نفر
آخرين قدرت‌ نمايي زمستان در كرمانشاه

كرمانشاه- ايرنا- آسمان شهر كرمانشاه در اخرين شب سال 1395 برفي شد تا اين شهر شاهد آخرين قدرت‌ نمايي زمستان باشد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سامانه اي بارشي از صبح يكشنبه آسمان استان كرمانشاه را تحت تاثير قرار داده و منجر به بارش باران و برف در نواحي مختلف استان شده است.
بر اساس اعلام معاون مديركل هواشناسي استان كرمانشاه اين سامانه تا روز چهارشنبه در سطح استان فعال است.
علي محمد زورآوند در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، اظهار كرد: اين سامانه بارشي از روز يكشنبه تا چهارشنبه، جو منطقه را تحت تاثير قرار مي دهد و ضمن كاهش نسبي دماي هواي روزانه، در بعضي ساعات سبب وزش باد، بارندگي و رعد و برق در سطح استان مي گردد.
وي افزود: پيش بيني مي شود شدت بارش روزهاي يكشنبه تا اواسط فردا (دوشنبه) باشد كه اين بارش ها براي نيمه جنوبي و غربي نظير قصرشيرين، سرپل ذهاب، تازه آباد و گيلانغرب و همچنين شهرستان هاي واقع در منطقه اورامانات نمود بيشتري داشته باشد.
زورآوند ادامه داد: بارش هاي اين سامانه علاوه بر آبگرفتگي معابر عمومي، ممكن است در برخي نقاط با وزش باد نسبتاً شديد و رگبار تگرگ نيز همراه گردد.
معاون اداره كل هواشناسي كرمانشاه همچنين از كاهش پنج تا هفت درجه اي دماي هوا در نقاط مختلف استان در روز يكشنبه و نسبت به روز گذشته خبر داد و گفت: دماي شبانه نيز تا اواسط هفته بين پنج تا 6 درجه كاهش خواهد يافت.
بر اساس مشاهدات خبرنگار ايرنا در پي اين بارش ها معابر شهر كرمانشاه امروز با آبگرفتگي شديد روبه شد و تردد خودروها در برخي خيابان ها همچون محدوده پل ولايت بلوار طاقبستان و آباداني مسكن به كندي انجام شد.
همچنين بر اساس اعلام رييس پليس راه استان كرمانشاه بارش هاي امروز معابر برون شهري استان كرمانشاه را نيز لغزنده كرده است.
سرهنگ فصل الله شيري در اين رابطه اظهار كرد: بارش باران در روزهاي آينده نيز تداوم خواهد داشت و ممكن است در ارتفاعات اورامانات و گردنه ها به صورت برف باشد.
وي به رانندگان و گردشگران نوروزي توصيه كرد كه هم در حركت و هم در توقف ها نكات ايمني را رعايت كنند.
رييس پليس راه استان كرمانشاه همچنين افزود: از جمله نكات ايمني در حركت، اتخاذ سرعت كم، رعايت فاصله مطمئنه و كماكان همراه داشتن زنجير چرخ محسوب مي شود.
شيري يادآور شد: با توجه به پيش بيني كاهش دما براي روز سه شنبه احتمال بارش برف در گردنه ها و نياز به استفاده از زنجير چرخ وجود دارد.
3033/7445 خبرنگار:سامان رحمتيان ** انتشار دهنده:فرزاد نويدي

سرخط اخبار استان‌ها