۲۹ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۲۲:۵۴
کد خبر: 82469493
T T
۰ نفر
سه نظامی آمریكایی در افغانستان زخمی شدند

تهران – ایرنا – هیات نظامیان پیمان آتلانتیك شمالی (ناتو) شامگاه یكشنبه اعلام كرد: سه نظامی آمریكایی با شلیك گلوله یك سرباز افغان به پایگاه استان هلمند در جنوب افغانستان، زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی ارتش افغانستان در جنوب این كشور گفت: سرباز نیروهای ویژه افغانستان پس از آن كه ساعت سه بعد از ظهر به وقت محلی به روی نظامیان آمریكایی در پایگاه هوایی 'كمپ شوراب' آتش گشود، به ضرب گلوله كشته شد.
حملاتی را كه در پاره ای مواقع نظامیان افغان علیه همتایان آمریكایی خود در افغانستان جنگ زده صورت می دهند، یكی از مشكلاتی است كه نظامیان امریكایی در سال های اخیر با آن دست به گریبان اند.
بخش عمده نیروهای خارجی در پایان سال 2014 از افغانستان خارج شدند، این اقدام پس از سرنگونی گروه تروریستی طالبان در این كشور انجام شد.
13 هزار نظامی خارجی زیر نظر نیروهای ناتو به نیروهای افغان كه با طالبان درحال نبرد هستند، در این كشور حضور دارند. نیروهایی كه خدمات مستشاری و آموزشی به ارتش افغانستان ارائه می دهند.
در ماه می 2016 میلادی نیز، سه نظامی رومانی در نتیجه شلیك 2 عضو یگان پلیس افغانستان كه تحت آموزش نظامیان ناتو قرار داشتند، كشته و زخمی شدند.
شبس **9363*1613**مترجم: محمد تدو*انتشاردهنده: عبدالله غفاری

سرخط اخبار جهان