۲۹ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۲۲:۳۵
کد خبر: 82469483
T T
۰ نفر
سيداحمد خاتمي: هدف دشمن تشريفاتي كردن ولايت فقيه است

سبزوار- ايرنا- آيت الله سيداحمد خاتمي عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: يكي از اهداف دشمن براي مقابله با انقلاب اسلامي، سوق دادن ولايت فقيه به سمت يك مقام تشريفاتي است.

به گزارش ايرنا، اين عضو خبرگان رهبري يكشنبه شب در بقعه امامزاده شعيب (ع) در جمع مردم سبزوار افزود: دشمن و منافقان سعي دارند به سمت تغيير قانون اساسي حركت كنند و با تغيير آن، ولايت فقيه را در جمهوري اسلامي به يك مقام تشريفاتي تبديل كنند و حال آنكه بايد بدانند چهار اصل قانون اساسي شامل اسلاميت نظام، جمهوريت، ولايت نظام و مذهب رسمي كشور تا ابد قابل تغيير نيست.
امام جمعه موقت تهران گفت: امروز ولايت فقيه در انقلاب اسلامي به عنوان قطره اي از درياي ولايت ائمه اطهار(ع) جاري و حاكم است و حاكميت توحيد در انقلاب اسلامي با حمايت از ولايت فقيه ممكن است.
آيت الله خاتمي افزود: حكومتي كه در كنار ولايت نباشد همچون حكومت سياه و فاسد پهلوي است كه مطيع آمريكا و هدفش اجراي مطامع استكبار بود.
وي با تبريك ولادت حضرت فاطمه (س) ادامه داد: ولايت و شهادت حضرت فاطمه(س) حول محور ولايت و پاسداري از ولايت بود.
آيت الله خاتمي گفت: توحيد دژي است كه يكي از شروط آن ولايت است و انقلاب اسلامي با دژ ولايت محكم است.
عضو هيات رئيسه مجلس خبرگان رهبري گفت: فتنه سال 88 كودتايي خزنده و نرم بود كه ولايت را نشانه گرفت اما با پاسخ كوبنده ملت مواجه شد.
وي با بيان اينكه وقتي در كشور دعواي ملي وجود نداشته است طرح آشتي ملي هم بي معنا است، افزود: ملت در 22 بهمن نشان داد كه دعوايي در كشور وجود ندارد و فتنه گران تا توبه نكنند مردم با آنها قهر هستند.
امام جمعه موقت تهران افزود: قانون اساسي در جمهوري اسلامي و پايبندي به آن توطئه دشمن را در تضعيف ولايت فقيه و انحراف انقلاب اسلامي نقش بر آب كرده است.
وي ادامه داد: حضرت فاطمه (س) در دفاع از ولايت به شهادت رسيد و ملت هوشيار ايران امروز در صحنه است و لحظه اي از دفاع از ولايت كوتاه نخواهد آمد.
آيت الله خاتمي گفت: يكي از راههاي دشمن در تضعيف جايگاه ولايت فقيه در جامعه از طريق فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي آلوده است تا نسل جوان را از ارزشها و آرمانهاي انقلاب اسلامي دور كند.
عضو خبرگان رهبري ادامه داد: توطئه هاي مختلف دشمنان همچون جنگ تحميلي، تحريم، فشارهاي اقتصادي و جنگ نرم باعث راسخ تر شدن اراده ملت در دفاع از ولايت و ارزشهاي انقلاب مي شود.
آيت الله خاتمي با اشاره به نزديكي انتخابات گفت: انتخابات صحنه آزمون ديگري است كه پيش روي ملت ايران قرار دارد و مردم بار ديگر با پيروي از سيره حضرت فاطمه (س) با شكوه و حضور حداكثري به صحنه مي آيند.
امام جمعه موقت تهران افزود: مردم رئيس جمهوري انتخاب كنند كه در برابر شيطنت آمريكا و استكبار ايستادگي كند و براي حل مشكل اشتغال جوانان برنامه داشته باشد.
سيداحمد خاتمي ادامه داد: اقتصاد مقاومتي با توليد، كار و اشتغال شكل مي گيرد كه حق طبيعي مردم و جوانان است.
وي افزود: بايد در امر سرمايه گذاري قوانين دست و پاگير و بوروكراسي پيچيده لغو شود تا فرصت سرمايه گذاري در بخش هاي مختلف فراهم شود.
وي با اشاره به اينكه سبزوار مهد پرورش عالمان و دانشمنداني چون عبدالاعلي سبزواري، حكيم ملاهادي سبزواري، آيت الله شهرستاني و آيت الله علوي بوده است، گفت: نسل جوان سبزوار بداند اين پيشينه پرافتخار و عظمت قابل تكرار است و يكي از راههاي آن تقويت حوزه علميه اين شهرستان است.
سبزوار در 320 كيلومتري غرب مشهد قرار دارد.
8145/7500/5132 ** شبس 1574 ** خبرنگار: حميد دلاوري هروي ** انتشار دهنده: محسن تهوري