هيات اجرايي انتخابات شوراهاي اسلامي شهرستان لاهيجان انتخاب شدند

لاهيجان- ايرنا- اعضاي اصلي و علي البدل هيات اجرايي انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا در شهرستان لاهيجان انتخاب شدند.

جلسه انتخاب اعضاي هيات اجرايي انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا عصر روز يكشنبه از بين 30 معتمد تاييد شده توسط هيات نظارت شهرستان لاهيجان پس از راي گيري و طي مراحل قانوني در فرماندار شهرستان لاهيجان برگزار شد.
فرماندار شهرستان لاهيجان در اين باره به خبرنگار ايرنا گفت: بر اساس ماده 32 قانون انتخابات شوراهاي اسلامي و آيين نامه اجرايي آن از بين 30 معتمد تاييد شده توسط هيات نظارت شهرستان لاهيجان هشت نفر به عنوان اعضاي اصلي و پنج نفر نيز به عنوان اعضاي علي البدل هيات اجرايي انتخابات شهرستان لاهيجان با راي گيري برگزيده شدند.
سيدمحمد احمدي افزود: علاوه بر انتخاب اعضاي هيات اجرايي شهرستان ، رييس اداره آموزش و پرورش و رييس اداره ثبت احوال شهرستان لاهيجان نيز به عنوان اعضاي اداري هيات اجراي به رياست فرماندار منصوب شدند كه وظيفه برگزاري انتخابات در سال 96 را برعهده خواهند داشت.
وي همچنين در اين جلسه از انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي پيش رو به عنوان رويداد بزرگ سال 1396 ياد كرد و از اعضاي هيات نظارت بخاطر برگزاري انتخاب هيات اجرايي تشكر كرد.
وي اظهارداشت: امام فرمود انتخابات در انحصار هيچ گروه و حزبي نيست انتخابات مال همه مردم است كه با انتخابات مردم سرنوشت خودشان را با دست خود تعيين مي كنند .
احمدي با اشاره به اينكه از آغاز انقلاب اسلامي تاكنون همه موضوعات در كشور ما با نظر مردم بوده است ،خاطرنشان كرد: انتخابات در جمهوري اسلامي مظهر مردم سالاري ديني است.
وي گفت:انتخابات فرايندي دارد كه امروز معتمدين مردم به عنوان هيات اجرايي برگزيده شده اند و از فردا هم ثبت نام از نامزدها آغاز مي شود.
وي يادآورشد :هشت نفر از بين 30 نفر با تاييد هيات نظارت از چهره هاي معتمد برگزيده مي شوند كه در كنار برادران نظارت انجام وظيفه خواهند داشت.
فرماندار لاهيجان تاكيد كرد : وظيفه هيات نظارت و اجرايي انتخاباتي تامين منويات رهبر معظم انقلاب به عنوان سكاندار انقلاب و ولي امر مسلمين است.
وي ادامه داد: بايد مردم به پاي صندوق انتخابات بيايند و مسوولان نيز با تمام وظيفه و اخلاص تمام تلاش خود را مصروف برگزاري انتخاباتي بر اساس قانون و با نشاط و با شكوه در شهرستان لاهيجان خواهند كرد.
شهرستان لاهيجان 168هزار نفر جمعيت و 186روستا دارد كه در 40 كيلومتري شرق شهر رشت مركز گيلان قرار دارد.
خبرنگار: فرهاد نظرپور **انتشار : نصراله ابراهيمي
6029/6070

سرخط اخبار استان‌ها