۲۹ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۲۱:۴۴
کد خبر: 82469470
T T
۰ نفر
2 خبر از شهرستان ابركوه

يزد - ايرنا- دفتر اطلاعات گردشگري با هدف معرفي جاذبه هاي گردشگري، تاريخي و طبيعي و راهنمايي مسافران و گردشگران داخلي و خارجي با حضور فرماندار و جمعي از مسئولان شهرستان ابركوه روز يكشنبه افتتاح شد.

به گزارش ايرنا، رييس ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ابركوه در آيين آغاز به كار اين دفتر گفت: اين دفتر ازسوي بخش خصوصي در ورودي استان يزد و در مجاورت يخچال تاريخي خشتي ابركوه تاسيس شده است.
عباس قديريان در گفت وگو با ايرنا اظهاركرد: دراين دفتر علاوه بر راهنماي مسافران نوروزي، برشور و نشريه محلي 15 دي ابركوه كه به معرفي آثار تاريخي وطبيعي ابركوه پرداخته است به مسافران هديه مي شود.
وي ارائه كتاب هاي مختلف درباره شهرستان ابركوه و صنايع دستي اين شهرستان را از ديگر خدمات اين دفتر عنوان كرد.
وي همچنين افزود: با هماهنگي هاي صورت گرفته با دستگاه هاي عضو كارگروه خدمات سفر، ظرفيت اقامت يكهزار و 200 مسافر و گردشگر در شبانه روز، در اين شهرستان براي تعطيلات نوروزي فراهم شده است.
قديريان ادامه داد: اين ظرفيت سازي شامل 400 تخت درخانه مسافر، خانه هاي بوم گردي و مهمانپذيرها و 800 نفر در مدارس است كه اين ميزان پذيرايي مربوط به زمان عادي است و در مواقع اضطراري امكان افزايش ظرفيت نيز وجود دارد.
اين مسئول اضافه كرد: شهرستان ابركوه از 14 شهر نمونه گردشگري كشور است و 128 اثر تاريخي و طبيعي آن در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيده است .
سه اثر طبيعي و 2 موزه مردم شناسي و موزه عبرت ، منزلگاه امام رضا (ع)، خانه آقازاده ابركوه، بيوت قديمي ، قلعه هاي تاريخي، مسجد جامع ، كوه گنبد عالي و درخت سرو چهار هزار و 500 ساله و بافت 162 هكتاري تاريخي از ديگر آثار تاريخي شاخص اين شهرستان بشمار مي رود.
***
امام جمعه ابركوه با تبريك ولادت با سعادت دخت نبي مكرم اسلام (س) و ولادت امام خميني(ره) اظهار كرد: مادران با الگو گرفتن از بانوي بزرگوار اسلام حضرت فاطمه(س ) همت خود را در تربيت اسلامي فرزندان خود بكارگيرند.
حجت الاسلام سيد ابراهيم حسيني گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) به حق همسري مهربان و مادري دلسوز براي تمام دوران خلقت عالم است.
وي افزود: حضرت فاطمه (س) در دوران عمر كوتاه خود از ولايت دفاع كرد و در اين راه به شهادت رسيد و جان پاك و نوراني خود را در راه خدا فدا كرد.
حسيني ادامه داد: زنان و بانوان مسلمان، سيره عملي و اخلاقي و عبادي آن حضرت را سرمشق زندگي خود قرار دهند و هويت از دست رفته زن را در اين عصر غفلت و ظلمت بازيابند.
رييس شوراي فرهنگ عمومي ابركوه با تبريك و گراميداشت ولادت امام خميني (ره) خاطرنشان كرد: امام خميني (ره) بعد از ائمه اطهار (ع) شخصيتي بي نظير در احياي اسلام ناب محمدي(ص) بود.
شهرستان ابركوه با 50 هزار نفر جمعيت در 140 كيلومتري جنوب غربي يزد واقع است.
7540/ 6014/ خبرنگار: كارگر ابرقوئي ** انتشار: كاظم شاملو*

سرخط اخبار استان‌ها