كمپین نه به تصادفات به رانندگان بدون تخلف در ایام نوروز جایزه می دهد

تهران - ایرنا- معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از برگزاری مسابقه پیامكی بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیكی) در ایام نوروز برای مسافران خبر داد.

مسعود آسیما روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال در كمپین نه به تصادفات برنامه های متنوعی داریم كه یكی از مهمترین آنها مسابقه پیامكی بهرفت است كه با توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و همراهی پلیس راهور و معاونت فرهنگی، دانشجویی وزارت بهداشت برگزار می شود.
وی ادامه داد: باتوجه به اینكه طبق آمار بیش از 60 درصد علت تصادفات در نوروز عوامل انسانی است ما بر آن شدیم تا برای كنترل این عامل خطر به خصوص هنگام سفرهای نوروزی با برگزاری این مسابقه تلاش كنیم تا رانندگان بیش از پیش به رعایت قوانین عبور و مرور و عوامل خطر آفرین هنگام رانندگی حساس شوند.
آسیما در خصوص نحوه شركت همه هموطنان و مسافران نوروزی در این مسابقه نیز گفت: هموطنان مسافر كه در طول سفر به رانندگی بدون تخلف خودشان اطمینان دارند و فكر می كنند اینقدر دقیق رانندگی می كنند كه تخلفی انجام نمی دهند، می توانند شماره پلاك خودرو خود را به سامانه 1000147 پیامك كنند. شماره خودروهای دریافتی در پایان فروردین از پلیس راهور استعلام خواهد شد و در صورت تایید پلیس راهور مبنی بر نداشتن تخلف رانندگی در طول این ایام در قرعه كشی این مسابقه شركت داده شده و از جوایز ارزشمندی بهرمند خواهند، شد.
معاون دانشجویی و جوانان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر مدت زمان اجرای این طرح را 25 اسفند تا 30 فروردین ماه سال 96 اعلام كرد و گفت: علاقمندان می توانند جهت شركت در این مسابقه و كسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و نحوه ارسال درست شماره پلاك خودرو به ربات تلگرامی سفرسالم به آدرس @safarsalem_bot مراجعه كنند.
اجتمام**3377 * 9136**1429
خبرنگار: سمانه زین العابدین**انتشار:محسن طاهرزادده