۲۹ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۷:۰۱
کد خبر: 82469346
T T
۰ نفر
سعيدرضا كيخا دررقابتهاي جهاني ژيمناستيك هشتم شد

باكو-ايرنا- سعيد رضا كيخا ژيمناست ايراني روزيكشنبه درمرحله فينال مسابقات جام جهاني ژيمناستيك باكو در رشته 'خرك حلقه' هشتم شد.

به گزارش ايرنا، اين ملي پوش ژيمناستيك كشورمان با موفقيت در مرحله مقدماني 'خرك حلقه' به فينال اين رقابت هاي جام جهاني راه يافت.
نماينده ژيمناستيك ايران در اين رقابت ها براي نخستين بار در طول تاريخ ژيمناستيك ايران موفق شد حركتي را به نام خود در 'خرك حلقه' به ثبت برساند كه ارزش آن به مانند كسب مدال در بازي هاي المپيك است.
سعيدرضا كيخا روزيكشنبه درمرحله فينال به مصاف قهرمانان المپيك و جهان رفت ولي در حين اجراي حركت در خرك حلقه به زمين سقوط كرد كه آن هم تاثير منفي به كسب امتياز بالا در اين مرحله رقابتها داشت و وي توانست فقط 12.733 امتياز را كسب كند.
در رقابت هاي خرك حلقه ونگ هائو از چين با امتياز 15.400 اول، بركي كريزتيان از مجارستان با امتياز 15.266 دوم و فيليپ اوده از كرواسي با امتياز 15.200 سوم شدند.
محمد آذرپي سرمربي تيم اعزامي ايران به خبرنگار ايرنا گفت: سطح مسابقات در رقابت هاي جام جهاني باكو بسيار بالا بود و به خصوص در چند رشته ازجمله خرك حلقه ژيمناست هاي نامي جهان حضور داشتند.
وي افزود: اين كه يكي از ژيمناست هاي كشورمان به فينال راه يافت نتيجه خوب بود و سعيد رضا كيخا موفق شد آن حركتي را كه در خرك حلقه به نام خود ثبت كند، در فينال نيز اين حركت را اگر با موفقت اجرا مي كرد، مي توانست امتياز بالاي را به دست آورد.
به گفته محمد آذرپي دو ژيمناست ديگر كشورمان ازجمله احمد كهني و سامان مدني در اين رقابت هاي خوب ظاهر شدند ولي اين كه جوان بودند نتوانستند به مراحل بعدي راه يابند.
وي افزود : ژيمناست هاي كشورمان درحال حاضر به خود بهتر باور دارند و جزو تيم ملي كشورمان در بازي هاي همبستگي كشورهاي اسلامي كه دو ماه ديگر درباكو برگزار مي شود، خواهند بود.
سعيدرضا كيخا نيز حركتي كه وي در اين رقابت ها درخرك حلقه انجام داد بسيار پيچيده خواند و گفت: با توجه به اين كه اين حركت را در رقابت هاي مقدماتي با موفقيت اجرا كرده و به نام خودم هم در فدراسيون جهاني به ثبت رسيد، كمي ريسك هم داشت ولي خواستم آن را در فينال هم اجرا كنم.
وي افزود: ولي درفينال متاسفانه ليز خوردن دستم باعث شد در حين اجراي اين حركت سقوط كنم.
اين ژيمناست كشورمان درعين حال رقابتهاي جام جهاني را تمرين خوبي براي خود در آستانه چهارمين دوره بازي هاي همبستگي كشورهاي اسلامي در باكو عنوان كرد.
رقابت هاي جام جهاني ژيمناستيك باكو از 26 اسفند ماه به مدت چهار روز و با حضور130 ورزشكار از27 كشور آغاز شده است.
سيدرضا كيخا، سامان مدني، مهدي احمد كهني و عبدالله جامعي چهار نماينده ايران هستند كه با سرمربيگري محمد آذرپي و مربيگري مبين محمد ابراهيمي در اين رقابت ها حضور داشتند.
خاورم** 337 ** 1064

سرخط اخبار جهان