صدرایی: حفظ منابع طبیعی یكی از مسوولیت های سنگین امروزجوامع بشری است

تهران-ایرنا- بازیگرسینما، تلویزیون و تئاتربا اشاره به اینكه منابع طبیعی و محیط زیست متعلق به آیندگان نیز است، گفت: حفظ محیط زیست و منابع طبیعی یكی از مسوولیت های سنگین امروز جوامع بشری است.

مرضیه صدرایی روز یكشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: محیط زیست متعلق به عموم مردم است و همه حق برخورداری از یك محیط زیست سالم و زیبا را دارند نباید با بی توجهی و سهل انگاری و رها كردن زباله در طبیعت این حق را از دیگران و نسل های آینده سلب كنند.
وی افزود: متاسفانه زباله ها امروزهمنشین طبیعت شدند به خصوص در مناطق طبیعی و مورد استفاده گردشگران، انبوه زباله ها به شكل آزار دهنده ای به چشم می خورد.
این بازیگرسینما درباره رها كردن زباله در طبیعت را نشانه نداشتن آگاهی دانست و‌ تاكید كرد: بایستی جامعه هنری، رسانه ها، مراكز آموزش عالی و آموزش و پرورش با یك عزم ملی و برنامه ریز منسجم و كارشناسی ضمن هشدار به عواقب خطرناك نابودی طبیعت سطح آگاهی هموطنان را بیش از گذشته افزایش دهند.
صدرایی با بیان اینكه به هر حال انسان ها وظیفه دارند محیط زیست خود را تمیز و پاكیزه نگه دارند، همگان باید بدانند كه طبیعت محل زندگی است پس نباید زباله های خود را در طبیعت رها كنند، گفت: نگاه همه نسبت به طبیعت باید مانند نگاه به خانه خود باشد، هموطنان به ویژه مسافران نوروزی باید بدانند كه پاكیزه نگه داشتن محیط زیست نوعی خدمت به جامعه است.
این بازیگر تئاتر و سینما ادامه داد: پس با تمیز نگه داشتن طبیعت ضمن حفظ امانت برای نسل های آینده به جامعه خدمت كرد. اگر به محیط پیرامون خود نگاه كنید، مشاهده می كنید زباله ها طبیعت زیبا را كثیف و آلوده كرده است.
سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در پایان سال 95 با راه اندازی كمپین «چرا با زباله به جنگ طبیعت می رویم ؟ با كمی زحمت زباله را درجای خود بگذاریم تا جمع آوری و امحاء شود. این كمترین سهم ما برای حمایت از طبیعت است»
ازعموم هموطنان عزیز دعوت كرد تا در پویش های مردمی گامی موثر با هدف حفاظت از عرصه های طبیعی بردارند.
فراهنگ/ 1724
انتشار: حسین فتح الهی