خدمت به عاشقان اهل بیت (ع) در پیشگاه خداوند جایگاه والایی دارد

ساوه - ایرنا - استاندار مركزی گفت: استمرار خدمت به عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) از جایگاه والایی برخوردار است و خیرین نیك اندیشی كه خدمت به آستان اهل بیت (ع) را در اولویت قرار می دهند ذخیره دنیوی و اخروی دارند.

به گزارش ایرنا، محمود زمانی قمی روز یكشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی زائرسرای عشاق امام حسین (ع) نوبران ساوه افزود: گام نهادن در مسیر خدمت به اهل بیت (ع) وظیفه هر انسان آزاده است كه درنظام جمهوری اسلامی نیز این مهم از جایگاه والایی برخوردار است.
وی توجه به آبادانی مراكز دینی و معنوی را مهم ارزیابی كرد و اظهار كرد: زائر سرای نوبران یك طرح عمرانی غیر دولتی است كه با مشاركت شهروندان و خیران اجرا می شود.
استاندار مركزی گفت: از دیرباز توجه به اماكن دینی و خدمت به زوار مورد تاكید بوده و امروز نیز خیران اقدام خداپسندانه ای برای ساخت زائر سرا در مسیر كاروان های عتبات عالیات آغاز كرده اند.
زمانی قمی با اشاره به محل احداث این زائرسرا در مسیر ساوه - همدان ادامه داد: این محور از راههای عبور زائران امام حسین (ع) است كه زمین آن تملك و برای احداث به شهرداری واگذار شده است.
وی تاكید كرد: با توجه به اینكه پیش از این زائرسرا در این منطقه وجود نداشته، بدون شك زوار عتبات عالیات از خدمات این طرح بهره مند خواهند شد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو مجلس خبرگان رهبری نیز در این مراسم با اشاره به آیات و روایات در خصوص محبت و ارادت به اهل بیت (ع) گفت: تلاش برای كسب رضایت خداوند، وظیفه شناسی، ولایت پذیری، ولایتمداری و كمك به هم نوع از مهمترین ویژگی های حضرت فاطمه (س) است.
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری افزود: انفاق و بخشش اموال از سیره این بانوی بزرگوار است كه امروز در ساخت این زائرسرا نیز، خیران نیك اندیش، ویژگی بارز فاطمه زهرا (ع) را مورد توجه ویژه قرار داده اند.
نماینده ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز اقدام خیران در ساخت این زائرسرا را قابل تقدیر دانست و گفت: نوبران از مناطق سردسیر است كه نیازمند توجه بیشتر به وضعیت محور مواصلاتی دارد.
محمد رضا منصوری افزود: با توجه به بسترهای موجود صنعت و كشاورزی منطقه، بهسازی محورهای قدیم موجب رونق شهرهای غرق آباد و نوبران خواهد شد.
وی تصریح كرد: در صورت حمایت همه جانبه می توان با ایجاد صنایع بزرگ و كوچك، فرصت های شغلی منطقه نوبران را افزایش داد.
معاون استاندار مركزی و فرماندار ساوه نیز گفت: اتوبان كربلا در مسیر اصلی زائران عتبات عالیات قرار دارد كه پیش از این محلی برای اسكان یا استراحت زوار در این منطقه وجود نداشت.
محمد بهاروند افزود: با پیگیری های استاندار، كمك خیران و شهروندان محل زائر سرا شناسایی شده و عملیات اجرایی ان آغاز می شود.
وی تصریح كرد: این زائرسرا در زمینی به وسعت پنج هكتار و در 2 فاز احداث می شود كه بنا بر برنامه ریزی ها، فاز نخست آن شامل مسجد و محل اسكان، اربعین سال آینده آماده بهره برداری است.
بهاروند ادامه داد: فاز دوم نیز به هدف ایجاد واحدهای تجاری و رفاهی اجرایی می شود.
همچنین حسینیه اعظم نوبران نیز در زمینی به مساحت 800 مترمربع با اعتبار هفت میلیارد ریال با همكاری خیران، شهرداری و شورای اسلامی شهر به بهره برداری رسید.
بخش نوبَران یكی از دو بخش شهرستان ساوه در 60 كیلومتری ساوه - همدان قرار دارد.
7269/3075/خبرنگار: الهام بابایی *** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده اصفهانی

سرخط اخبار استان‌ها