۲۹ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۴:۱۰
کد خبر: 82469216
T T
۰ نفر
بازار همدان به سامانه پایش تصویری مجهز شد

همدان - ایرنا - سامانه پایش تصویری راسته بازارها، مراكز خرید و واحدهای صنفی بازار همدان امروز یكشنبه در آئینی با حضور مسئولان انتظامی و اصناف در كلانتری 13 شهر همدان بهره برداری شد.

رئیس اتاق اصناف همدان در حاشیه این آئین به ایرنا گفت: از سال 93 با همكاری هیات امنا بازار و واحدهای صنفی، سه طرح مسقف كردن بازار، پایش تصویری و مجهز كردن مراكز خرید به سیستم اعلام حریق در دستور كار قرار گرفت.
حمیدرضا فرسایی ‌وحید اضافه كرد: مسقف كردن بازار در حال اجرا بوده و طرح مجهز كردن بازار به سیستم پایش تصویری نیز با همكاری عوامل انتظامی به اتمام رسید.
رئیس اتاق اصناف همدان بیان كرد: با اجرایی شدن این طرح پنج راسته بازار و مراكز خرید به دوربین های پایش تصویری مجهز شدند كه لینك آن به كلانتری 13 متصل شده است.
فرسایی وحید گفت: عوامل انتظامی به صورت آنلاین و شبانه روزی می توانند بازارهای همدان را از داخل این كلانتری رصد و كنترل كنند.
وی تاكید كرد: با مجهز شدن بازار همدان به دوربین های پایش تصویری دیگر نیازی به حضور فیزیكی نگهبانان و شبگرد نیست.

** بازار همدان در ایام نوروز تعطیل نمی شود
رئیس اتاق بازرگانی همدان بیان كرد: بازار همدان بر خلاف سالهای گذشته در ایام نوروز باز بوده و به مسافران و گردشگران خدمات ارائه می دهد.
به گزارش ایرنا فرسایی وحید افزود: یكی از اصول تقویت صنعت توریسم فعال بودن مستمر بازار در روزهای مختلف به ویژه ایام نوروز است.
وی خاطرنشان كرد: همدان در گذشته یكی از مراكز تجاری كشور به شمار می رفته و بسیار از بازرگانان با حضور در این استان مایحتاج خود را تامین می كردند.
وی پیاده راه شدن خیابان بوعلی همدان را ظرفیتی برای جذب گردشگر دانست و گفت: باید با برگزاری جشنوارهای مختلف در پیاده راه بوعلی از این ظرفیت برای جذب گردشگر بهره گرفت.
23 هزار و 500 واحد صنفی در شهرستان همدان فعال هستند كه حدود 45 درصد از این واحدها پروانه فعالیت ندارند.
7526/ 6993
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار: اكبر بهاروند

سرخط اخبار استان‌ها