نياز به نهادينه شدن فرهنگ پاسداشت طبيعت داريم

كرمانشاه- ايرنا- قهرمان تكواندو جهان گفت: امروز بيش از هر چيز ديگري به نهادينه شدن فرهنگ پاسداشت طبيعت در درون خود داريم، چرا كه در آن زندگي مي كنيم و نفس مي كشيم.

مسعود حجي زواره روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا و با حمايت از راه اندازي پويش ' نه به انداختن زباله' توسط ايرنا اظهار كرد: چنين پويش هايي نياز جامعه امروزي است و همه بايد از آن حمايت كنند.
وي با بيان اينكه نريختن زباله در خيابان و بخصوص مكان هاي تفريحي نظير بوستان ها بايد توسط خانواده ها به فرزندان آموزش داده شود، گفت: نظافت و پاكيزگي چنين مكان هايي الزامي است.
حجي زواره افزود: متاسفانه بيشتر مواقع بخصوص پس از پايان روز 13 بدر (روز طبيعت) شاهد هستيم كه بسياري افراد زباله هاي جمع شده در بوستان ها و يا حاشيه جاده ها رها مي كنند كه اين كار درستي نيست.
قهرمان كرمانشاهي كاراته جهان ادامه داد: اولين افرادي كه از نظافت و پاكيزگي طبيعت استفاده مي كنند خود ما انسان ها هستيم ولي اگر فرهنگ پاسداشت طبيعت را نداشته باشيم به مرور مكان هاي تفريحي را از دست خواهيم داد.
وي گفت: با توجه به اينكه به ايام نوروز هم نزديك مي شويم خوب است كه همه مردم در پاكيزه نگه داشتن پارك ها و حتي كوچه و خيابان اهتمام لازم را به خرج دهند.
حجي زواره اظهار داشت: در اين راستا وظيفه شهروندان كرمانشاهي سنگين تر است و خوب است كه با تميز نگه داشتن شهر و ديارمان چهره خوبي از استان را در مقابل چشمان مسافران نوروزي به نمايش بگذاريم.
گزارش رويدادهاي خبري به همراه گزارش تصويري آن ها و اخبار متنوع ديگر، هر روز بر روي سايت ايرنا استان كرمانشاه http://www.irna.ir/kermanshah و كانال تلگرام به آدرس irnakermanshah@ منتشر خواهد شد.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعيلي ** انتشاردهنده:علي مولوي

سرخط اخبار استان‌ها