استان اردبیل آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی است

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: امكانات و تمهیدات لازم برای پذیرایی مناسب از میهمانان نوروزی در این استان آماده شده است.

مجید خدابخش روز یكشنبه در حاشیه افتتاح ستاد اجرایی خدمات سفر استان اردبیل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمام دستگاههای اجرایی اعم از هلال احمر ، پلیس راه ، مراكز درمانی ، راهداری و دیگر ارگان های امدادی آماده ارائه خدمات سفر به مسافران نوروزی بوده و امید می رود با هماهنگی این دستگاهها رضایت گردشگران نوروزی فراهم شود.
به گفته وی ، 10 كمیته در قالب ستاد اجرایی خدمات سفر وظیفه ارائه و نظارت بر خدمات به گردشگران را در استان بر عهده دارند ،
وی افزود: 21 نقشه تهیه شده در استان شامل یك نقشه استانی ، 10 نقشه شهرستان و 10 نقشه مراكز شهرستان های استان در اختیار دستگاه های مربوطه از جمله فرودگاه ، اداره كل حمل و نقل و پایانه ها و شهرداری قرار خواهد گرفت تا به صورت تابلوهایی در معرض دید گردشگران و مسافران قرار بگیرند.
وی گفت: در این نقشه ها برای اولین بار مختصات جغرافیایی تمام جاذبه های گردشگری و خدماتی چون جایگاه سوخت ، مراكز تجاری ، رستوران ها و مراكز اقامتی و حتی سرویس های بهداشتی گنجانده شده است.
خدابخش با بیان اینكه استان اردبیل استانی گردشگرپذیر است، بیان كرد: در سال های اخیر با توسعه مناطق گردشگری و امكانات رفاهی شاهد افزایش گردشگران هستیم و لازم است ظرفیت ها و قابلیت های گردشگری استان به مسافران بیشتر معرفی شود.
استاندار اردبیل اضافه كرد: در تمام شهرستان های استان ظرفیت های بسیار خوبی برای گردشگری وجود دارد كه به خوبی معرفی نشده اند ، در سال های اخیر سرعین و مشگین شهر در بین شهرستان ها بیشتر مورد توجه گردشگران بوده اما هنوز قابلیت های گردشگری منطقه مغان به صورت مطلوب برای گردشگران معرفی نشده و ضروری است در این زمینه هم اقدام مناسب صوت گیرد.
خدابخش بیان كرد: استان اردبیل در كنار جاذبه های طبعی از فرهنگ و تمدن غنی نیز برخوردار است و نیاز است در كنار معرفی قابلیت های گردشگری قابلیت های فرهنگی نیز به گردشگران داخلی و خارجی بیان شود.
وی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی را یك اثر معنوی و جهانی دانست وگفت: این اثر میراثی ملی است كه به كل ایران تعلق دارد.
وی همچنین با توصیه به مسافران به رعایت احتیاط و قوانین راهنمایی و رانندگی به ضرورت كاهش تصادفات در ایام نوروزی اشاره كرد و گفت: با تدابیر اتخاذ شده در ارتباط با ایمنی جاده ها انشاالله شاهد كاهش تصادفات در جاده ها خواهیم بود.
استان اردبیل با داشتن جاذبه های طبیعی و فرهنگی یكی از مناطق گردشگری مورد توجه در ایران می باشد، همه ساله بیش از 500 هزار نفر در نوروز به این استان سفر می كنند ،اما تعداد گردشگران در طول سال بیش از پنج میلیون نفر می باشد.
بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی ، بقعه شیخ حیدر در مشگین شهر، قلاع ، پل و حمام های تاریخی ، آب های معدنی و درمانی فراوان در شهرستان های سرعین ، مشگین شهر ، نیر ، كوثر ، جنگل فندقلو ، گردنه های اسالم - خلخال و حیران در نمین از جمله جاذبه های گردشگری این استان می باشد.
خبرنگار: یعقوب شاددل ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6016/7110

سرخط اخبار استان‌ها