نظر فرستاده ویژه دبیر كل سازمان ملل درباره آیت الله سیستانی

بغداد-ایرنا- معاون فرستاده ویژه دبیركل سازمان ملل در عراق با اشاره به توصیه ها و فراخوان های مرجع عالی شیعیان عراق در خصوص همزیستی و برادری، گفت كه رهنمودهای آیت الله سید سیستانی در عراق مطابق با پیام سازمان ملل است.

به گزارش ایرنا، 'جورجی بوستن' درپی بازدید از روند بازسازی حرم حضرت علی (ع) در شهر نجف اشرف، در بیانیه ای روزیكشنبه درباره شخصیت آیت الله سیستانی مرجع عالی شیعیان درعراق گفت كه رهنمودهای ایشان در خصوص وحدت صفوف و برادری مطابق با پیام های سازمان ملل است.
وی نقش آیت الله سیستانی را در وحدت و یكپارچگی بین مردم عراق حائز اهمیت خواند و افزود: ما از تلاش بزرگ ایشان كه منطبق با رسالت سازمان ملل است و همه را به دوستی و ثبات و صلح در عراق فرا می خواند، تشكر می كنیم.
جورجی بوستن گفت كه آیت الله سیستانی تمامی مظاهر فرقه گرایی و حذف و به حاشیه راندن طرف های دیگر را محكوم و دعوت به آشتی می كند و ما از این توصیه ها تقدیر می كنیم و امیدواریم توصیه های ایشان كه برای عراق آرامش و ثبات و صلح و امنیت اجتماعی به دنبال خواهد داشت، اجرا شود.
وی در جریان بازدید از روند پیشرفت طرح توسعه حرم امیرمومنان علی (ع) گفته است كه همه مقدسات و ادیان در تقریب بین ابنای بشر نقش بزرگی دارند، زیرا پیام همه آنها یكی است و مومنان را به پایبندی به آن فرامی خوانند.
به گفته وی، همه ادیان دنبال صلح و ثبات هستند و این پیام واحدی است كه همه را به بازگشت به ارزش های انسانی فرا می خوانند و امیدواریم در عصر حاضر گوش شنوایی برای آن وجود داشته باشد.
جورجی بوستن از روند پیشرفت فیزیكی طرح بازسازی حرم امیرمومنان علی (ع) به ویژه طراحی هندسی و معماری اسلامی كه در آن به كار رفته بازدید كرد و كارهای صورت گرفته را تحسین برانگیز خواند.
خاورم *4*353*1770*

سرخط اخبار جهان