رونمايي از مجموع اشعار 'سفينه نجات' در سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) در پاكستان

راولپندي - ايرنا - همزمان با فرارسيدن سالروز حضرت فاطمه زهرا(س)، طي مراسمي به همت خانه فرهنگ جمهوري اسلامي ايران در شهر راولپندي پاكستان، از كتاب مجموع اشعار 'سفينه نجات' در وصف اهل بيت (ع) رونمايي شد.

به گزارش ايرنا، اين كتاب توسط شاعره برجسته خانم 'سيده تنوير فاطمه' تهيه و تدوين شده و در مراسمي با عنوان 'سيره حضرت زهرا (س)، الگوي زن مسلمان' در محل خانه فرهنگ رونمايي شد.
در اين اين مراسم جمعي از بانوان ،شاعران ، شخصيت هاي علمي و ادبي حضور داشتند و دو نفر از اساتيد برجسته حوزه علميه زنان راولپندي و اسلام آباد به تشريح شان و جايگاه معنوي و عبادي حضرت زهرا (س) و همچنين سيره و زندگي آن حضرت پرداختند.
در ادامه مراسم، تعدادي از چند شخصيت هاي ادبي درباره كتاب مجموعه اشعار' سفينه نجات ' و اهميت آن در بيان فضايل و مقام اهل بيت(ع) و حضرت زهرا(س) سخنراني كردند.
همچنين علي آقا نوري مسئول خانه فرهنگ راولپندي با تبريك ولادت حضرت زهرا(س) به سيره و زندگي آن حضرت به عنوان الگوي زنان مسلمان اشاره و برضرورت تبين سيره و زندگي حضرت زهرا (س) توسط و علما و انديشمندان مسلمان براي جوامع اسلامي تاكيد كرد.
وي همچنين باتوجه به نزديك شدن سال نو هجري شمسي و آغاز جشن نوروز، اين مناسبت را به مردم كشور دوست و برادر پاكستان نيز تبريك گفت و براي آنان از خداوند متعال سالي سرشار از صلح، امنيت و موفقيت هاي روز افزون مسئلت كرد.
آساق**1723 - انتشار دهنده: محمدرضا منافي

سرخط اخبار جهان