300 هزار پليس تامين امنيت شهروندان در نوروز را عهده دارند/حضور60 هزار هميار بسيج در كاروان هاي راهيان نور

آبادان – ايرنا – فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران گفت:300 هزار نيروي پليس در سراسر كشور، وظيفه تامين امنيت شهروندان در سفرهاي نوروزي آتي را برعهده دارند.

به گزارش ايرنا سردار حسين اشتري شنبه در بازديد از نوار مرزي شلمچه در گفت و گو با ايرنا افزود:راه ها و محورهاي ارتباطي سراسر كشور از وضعيت مناسبي برخوردار است هرچند كه با آغاز سفرهاي نوروزي هموطنان، با افزايش تردد در محورها مواجهيم و تردد و ترافيك سنگين گزارش شده است.
وي اظهار داشت:اميدواريم مردم توصيه هاي راهور و نيروهاي انتظامي را مد نظر داشته باشند تا در تعطيلات نوروزي، خسارات جاني و مالي كمتري نسبت به سال گذشته را شاهد باشيم.
سردار اشتري بيان داشت:هر كجا كه همراهي و هماهنگي بيشتري بين پليس و رانندگان بوده كمترين تلفات جاده اي را داشتيم كه اميدواريم مردم با رعايت قوانين و ضوابط رانندگي تعطيلات نوروزي بدون حادثه اي را پشت سر بگذاريم.
فرمانده نيروي انظامي جمهوري سالامي ايران در بخش ديگري از سخنانش، امينت مرزهاي زميني، هوايي و دريايي كشور را رضايتبخش و مطلوب ارزيابي كرد و افزود:خدمت رساني از سوي ناجا به صورت مستمر انجام مي شود.
فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران گفت:وضعيت امنيتي سراسر كشور نيز بسيار بالاست و با حضور كاروان هاي راهيان نور، امنيت و نشاط بيشتر شده است و هيچ مشكل امنيتي نداريم.
وي اظهار داشت:يكي از اقدامات خوب نيروي انتظامي در سالجاري ، هماهنگي با كاروان هاي راهيان نور و همراهي 60 هزار هميار پليس بسيجي در كاروان هاي راهيان نور است تا كمترين خسارات را در اين بخش داشته باشيم.
وي در بخش ديگري از سخنان خود ورود به خروج زائران اعتبات عاليات در مرزهاي كشور را مطلوب توصيف كرد و بيان داشت:تعداد زيادي از مردم در روزهاي تعطيلات از سه مرز شلمچه، چذابه و مهران عازم عراق هستند و شاهد تراكم ورود و خروج زائران ايراني و عراقي را در اين سه مرز هستيم.
وي گفت:هم اكنون به طور متوسط بين 20 تا 30 هزار زائر ايراني و عراقي از اين سه مرز وارد و خارج مي شوند كه پيش بيني مي شود تا در روزهاي آينده شاهد افزايش اين تعداد باشيم.
سردار حسين اشتري روز جمعه ضمن حضور در آيين اختتاميه جشنواره ملي رهاورد سرزمين نور در سالن شهيد جهان آرا اردوگاه شهيد باكري حضور يافت.
وي همچنين روز شنبه در شلمچه به جمع كاروان هاي راهيان نور در شلمچه پيوست.
3015/6125 خبرنگار: عدنان جواهري ** انتشاردهنده: سيد بهادر حسيني
كانال خبري ايرنا خوزستان:irnaahvaz@
براي دريافت لحظه‌به‌لحظه اخبار استان خوزستان به كانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپيونديد.

سرخط اخبار استان‌ها