تعيين 65 نانوايي كشيك نوروزي براي پخت فوق العاده نان در تالش

آستارا - ايرنا - معاون سياسي و اجتماعي فرماندار تالش گفت: اين شهرستان همواره در تعطبلات نوروزي ميزبان گردشگران زيادي است و امسال براي پخت نان مسافران نوروزي، 65 نانوايي كشيك براي پخت فوق العاده تعيين شده است.

سيد جلال سيد محمدي روز جمعه در گفت وگو با ايرنا با اشاره به برگزاري جلسه تنظيم بازار و كميته آرد و نان شهرستان افزود: براي تامين نان مازاد در تالش، سه هزار كيسه آرد از استان تقاضا شده و با نانواياني كه در تعطيلات نوروزي، خارج از برنامه تعيين شده به صورت خودسرانه اقدام به تعطيلي نانوايي كنند، برابر قانون برخورد خواهد شد.
وي اظهار كرد: براي رفاه حال عشاير تالش نيز 2 هزار كيسه آرد تامين شده و توسط شركت هاي تعاون روستايي در مناطق عشاير نشين در حال توزيع است.
وي از برگزاري نمايشگاه بهاره با 140 غرفه و توزيع 30 تن پرتقال و 20 تن سيب در تالش و امكان افزايش ميوه شب عيد در صورت تقاضاي شهروندان خبر داد.
سيد محمدي بيان كرد: برخورد با اصناف متخلف در تعطيلات نوروزي توسط دستگاه هاي متولي با جديت ادامه خواهد داشت و در سال جاري نيز 660 متخلف صنفي در بازار تالش، شناسايي و به مراجع ذيصلاح معرفي شده بودند.
تالش با بيش از 190 هزار نفر جمعيت در 110 كيلومتري غرب مركز استان گيلان قرار دارد و بيش از هشت هزار و 900 نفر از جمعيت آن را عشاير تشكيل مي دهند و اين شهرستان در نوروز 95 ميزبان بيش از 15 هزار مسافر و گردشگر بود.
خبرنگار: عيسي پاشاپور ** انتشاردهنده: كبيري
7124/2007