سومين رمان داريوش مهرجويي منتشر شد

تهران - ايرنا- كتاب «سفر به سرزمين فرشتگان» سومين رمان داريوش مهرجويي منتشر شد.

به گزارش گروه فرهنگي ايرنا، انتشارات به ‎نگار دو كتاب به نام‎هاي «سفر به سرزمين فرشتگان» و «من يك مقتولم» را منتشر كرد؛ كتاب‎هايي كه تا امروز به ترتيب آخرين و اولين اثر نويسندگان‎ آنها يعني داريوش مهرجويي و فاطيما فاطري است.
بعد از «آن رسيد لعنتي» و «دو خاطره» سومين رمان مهرجويي رماني است كه بنابر سنت معمول آثار او روايتي است از زندگي مشترك زوجي تحصيل‎كرده و روشن‌فكر از طبقه متوسط اجتماع كه بحران يقه زندگي‎شان را چسبيده است.
در اين كتاب سيما و كسري (دو شخصيت اصلي داستان) در همان ابتدا با بحراني كه به ظاهر بحران نيست مواجه مي‎شوند و تا پايان داستان با آن دست و پنجه نرم مي‎كنند.
مهرجويي چهره شناخته شده سينماي موج نو ايران است و علاوه بر آن در نويسندگي و ترجمه نيز قلمي مطرح دارد. در آبان ۱۳۹۳ در سفارت فرانسه در تهران جايزه شواليه ادب و هنر فرانسه به او اهدا شد.

- «من يك مقتولم» اولين كتاب فاطيما فاطري مجموعه‎اي از 17داستان كوتاه است كه نهمين اثر در سري مجموعه‎ هاي نونگار(نو قلم‎ها) از انتشارات به‎نگار است.
كتاب «سفر به سرزمين فرشتگان» در 142 صفحه و با قيمت 120 هزار ريال و «من يك مقتولم» در 103 صفحه با قيمت 90 هزار ريال از سوي انتشارات به‎نگار منتشر شده است.

** چهار كتاب در طرح كتاب‌خوان ماه در فروردين ۱۳۹۶
به گزارش گروه فرهنگي ايرنا از معاونت توسعه كتابخانه‌ها و كتابخواني نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور، نخستين سري از كتاب‌هاي طرح «كتاب‌خوان ماه» را در سال ۱۳۹۶ معرفي كرد.
«بغض در نواحي لبخند» نوشته محمدرضا تركي، «تحصيلات با طعم شكلات» نوشته ابوالفضل ابراهيمي، «سه كاهن» نوشته مجيد قيصري و «سيري در نهج‌البلاغه» نوشته مرتضي مطهري عناوين اين كتاب ها هستند.
- «بغض در نواحي لبخند» مجموعه شعري از محمدرضا تركي است كه بن‌مايه‌هاي طنز در آن به چشم مي‌خورد.
اين كتاب 112 صفحه اي را انتشارات هنر رسانه ارديبهشت منتشر كرده است.

- تحصيلات با طعم شكلات: راهكارهاي افزايش مطالعه
اين كتاب نوشته ابوالفضل ابراهيمي در 62 صفحه توسط انتشارات موسسه آموزشي و پژوهشي امام (ره) منتشر شده است.
هدف اين كتاب، بررسي و ارائه راهكارهاي عملي جهت افزايش انگيزش تحصيل است. درواقع مؤلف براي پاسخ به پرسش‌هاي دانشجويان و طلاب در زمينه موفقيت تحصيلي به بسط و توضيح پيشنهاداتي پرداخته است.

- سه كاهن
سه كاهن نوشته مجيد قيصري 184 صفحه توسط انتشارات عصر داستان منتشر شده است .
«سه‌كاهن» نمونه موفقي از يك داستان خوب و پركشش با پرداخت مناسب و شخصيت‌پردازي مطلوب در حوزه ادبيات ديني است كه روايتي يك‌روزه از زندگي پيامبر اسلام (ص) را به خواننده عرضه مي‌كند.

- سيري در نهج‌البلاغه
اين كتاب 316 صفحه اي نوشته مرتضي مطهري توسط انتشارات صدرا منتشر شده است.
اين اثر شهيد مطهري از بهترين كتاب‌هايي است كه در موضوع نهج‌البلاغه براي عموم نگاشته شده است.
كتاب‌هاي طرح «كتاب‌خوان ماه» از ابتداي سال ۱۳۹۵ از سوي معاونت توسعه كتابخانه‌ها و كتابخواني نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور و در راستاي اجراي منويات مقام معظّم رهبري در خصوص لزوم معرفي و در اختيار گذاشتن كتاب خوب و سالم براي پرورش فكري جامعه معرفي مي‌شود.
فراهنگ**1880* 1823 دريافت كننده: پروين اروجي * انتشار: طاهره نبي اللهي