قالیباف از نمایندگان مجلس بخاطر رد تحقیق و تفحص از شهرداری تشكر كرد

تهران-ایرنا- شهردار تهران گفت: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی كه با درایت و تصمیم درست اجازه ندادند روحیه كار و تلاش تحت تاثیر سیاست زدگی و سیاست بازی قرار بگیرد تشكر می كنم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدباقر قالیباف روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از 59 واگن مترو با بیان اینكه از هر جهت قدردان نمایندگان مردم هستم، افزود: شهرداری تهران نسبت به تمام حركت هایی كه انجام می دهد پاسخگوست.
وی با اشاره به اینكه شخصا در تمام جلسات كمیسیون عمران شركت كرده و به تمام سوالات پاسخ دادم خاطرنشان كرد: از مجلس محترم تشكر میكنم كه با تصمیم هوشمندانه تحقیق و تفحص از شهرداری را رد كرد.
قالیباف با ابراز تاسف از اینكه گفته می شود نظارتی بر شهرداری تهران نیست اظهار كرد: مگر شورای شهر بر شهرداری ناظر نیست و آیا هر ساله از شهرداری حسابرسی نمی شود.
وی تصریح كرد: چطور عده ای از تریبون مجلس اعلام می كند چرا درامد شهرداری تهران از محل پروانه ساخت و ساز این مقدار است؛ این قانون و بودجه شهرداری است، آیا انجام قانون سوال دارد؟
شهردار تهران با اشاره به اینكه دستگاه های زیادی بر شهرداری نظارت می كنند گفت: معتقدم امروز از انچه رنج می بریم تعدد نظارت است نه نبود دستگاه نظارتی.
وی با بیان اینكه طی سالیان گذشته فساد در دستگاه ها و سازمان های مختلفی پیدا شد گفت: در طول 12 سال گذشته حتی یك مورد پرونده فساد در شهرداری پیدا نشد.
قالیباف تصریح كرد: همه نسبت به شهرداری تهران حساسیت داشته و پروژكتورهای همه روی شهرداری روشن است.
وی با اشاره به اینكه منكر تخلفات فردی نیستیم تاكید كرد: فساد و تخلف سازمان یافته ای در شهرداری تهران وجود ندارد.
قالیباف با بیان اینكه امروز مردم حركت های انجام شده در شهر را می بینند اظهار كرد: مردم دیگر به حرف عده ای كه در تاریخ زندگی و فعالیتشات كار جدی و اثرگذاری انجام نداده و امروز ایراد و انتقاد تخریبی می كنند توجهی نخواهند كرد.
شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به احداث خط 6 گفت: 30 كیلومتر حفاری تونل مترو همراه با لاینینگ و ساخت 85 درصدی ایستگاه ها در طول 18 ماه انجام شد در حالیكه كمتر كسی تصور می كرد این كار انجام شود.
وی با بیان اینكه دلایل قانع كننده ای از جمله جنس و شرایط خاك، مشكلات تآسیسات، اب های زیر سطحی و فرسودگی برای انجام ندادن این پروژه وجود داشت خاطرنشان كرد: اما خدمت به مردم كفایت می‌كرد تا این كار انجام نشدنی در كمترین زمان ممكن، با كمترین هزینه و بهترین كیفیت انجام شود.
قالیباف اولویت شهرداری تهران در سال 96 در حوزه حمل و نقل ریلی را تولید واگن و كاهش سرفاصله حركت قطارها اعلام‌كرد.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با كانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: عاطفه نژادسالاری انتشاردهنده: موسی فعالیان
تهرام/9353 / 1539