سی ان ان: 52 میلیون آمریكایی تا سال 2026 بیمه درمانی نخواهند داشت

تهران-ایرنا- شبكه خبری سی ان ان گزارش داد بر اساس طرح بیمه درمانی دولت ترامپ و حذف 'بیمه درمانی اوباما'، تا سال 2026میلادی در مجموع 52میلیون آمریكایی بیمه درمانی نخواهند داشت.

به گزارش ایرنا، سی ان ان امروز سه شنبه افزود: بنا بر گزارش 'دفتر بودجه كنگره آمریكا' (GOP) تحقیقی كه درباره برداشته شدن طرح بیمه درمانی اوباما و جایگزین كردن آن با طرح بیمه درمانی دولت ترامپ كه از سوی جمهوریخواهان ارائه شده، صورت گرفته است، همچنین تا سال 2018 میلادی بیش از 14میلیون نفر از بیمه درمانی محروم خواهند شد.
سی ان ان به استناد گزارش دفتر بودجه كنگره آمریكا اعلام كرد: جمهوریخواهان با طرح جایگزین بیمه درمانی اوباما به دنبال كاهش كسری 337میلیارد دلاری در 10 سال آینده هستند. این خبر دولت ترامپ را بلافاصله در حالت دفاعی قرار داد.
بنابراین گزارش، 'تام پرایس' وزیر بهداشت و خدمات انسانی روز گذشته (دوشنبه) در كاخ سفید در رد این گزارش گفت: ما قاطعانه مخالف گزارش ارائه شده هستیم. دفتر بودجه كنگره تنها بخشی از آن را مورد مطالعه قرار داده است.
از سویی دیگر 'نانسی پلسی' رهبر دمكرات ها در كنگره آمریكا در مخالفت با این طرح گفت: شمار زیادی از خدمات درمانی در آمریكا محروم خواهند شد و این رقم بالایی است .
وی افزود: این گزارش از ظلم و خشونت حاكم بر طرح پیشنهادی دولت ترامپ از سوی جمهوریخواهان حكایت دارد درحالی كه موافقان آن را یك «طرح رحمت» می دانند.
سی ان ان گزارش داد این طرح كه دوشنبه گذشته از سوی مجلس نمایندگان ارائه شد اكنون نگرانی عمیقی را میان نمایندگان جمهوریخواه در هر دو مجلس نمایندگان و سنا بوجود آورده است.
برنی سندرز نامزد پیشن ریاست جمهوری 2016 آمریكا از حزب دمكرات در مخالفت با طرح جایگزین دولت ترامپ گفت: هزاران آمریكایی درصورت تصویب این طرح جان خود را از دست خواهند داد و باید هركاری كه می توانیم برای شكست دادن این طرح انجام دهیم.
بیمه درمانی اوباما موسوم به 'قانون حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه' در مارس 2010 میلادی با هدف افزودن بر كیفیت و مقرون به صرفه بودن بیمه سلامت به تصویب رسید.
اجرای این قانون از سوی كنگره، در دادگاه های فدرال و برخی ایالت های آمریكا به چالش كشیده و منتقدان این قانون، آن را موجب اخلال در برنامه بهداشتی آمریكا می دانند.
ترامپ از زمان ورود به كاخ سفید تلاش دارد بیمه درمانی اوباما موسوم به اوباما كر را ملغی و طرح جدیدی را جایگزین آن سازد.
اروپام **1302** مترجم: بهروز وفاداری **انتشار دهنده: زهرا هژبری