آبي پوشان خوزستان به دنبال سومين شگفتي در ليگ قهرمانان آسيا

اهواز - ايرنا - تيم استقلال خوزستان روز سه شنبه در سومين بازي خود در جام قهرمانان آسيا در انديشه خلق شگفتي ديگر است.

به گزارش ايرنا، تيم استقلال خوزستان در هفته سوم از رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا ميزبان تيم لخويا قطر است تا سومين پيروزي خود را در اهواز جشن بگيرد.
آبي هاي خوزستان در حالي به مصاف تيم پر مهره لخويا قطر مي روند كه با 6 امتياز از دو بازي قبل در صدر گروه B مسابقات جام قهرمانان آسيا قرار دارند، در حالي كه تيم قطري لخويا با 4 امتياز در مكان دوم جدول اين گروه ايستاده است.
استقلال خوزستان كه در مقابل تيم لخويا از تجربه كمتري در ليگ قهرمانان آسيا برخوردار بوده اميدوار است كه با حمايت تماشاگران خود بتواند از امتياز ميزباني نهايت استفاده را داشته و 3 امتياز بازي را از آن خود كند.
اين بازي اولين تقابل دو تيم استقلال خوزستان و لخويا قطر به شمار مي رود در حاليكه در يك سوي ميدان تيم چند مليتي لخويا قرار دارد و در سوي ديگر بازيكنان كم نام و نشان استقلال خوزستان حضور دارند.
سيروس پورموسوي سرمربي آبي هاي خوزستان با دو بردي كه در بازي هاي قبل كسب كرد در صف مربيان برتر فوتبال جام قهرمانان آسيا قرار گرفته است هر چند كه پورموسوي در بازي با لخويا علي اصغر عاشوري كه يكي از مهره هاي كليدي تيم به شمار مي رود را به دليل مصدوميت در اختيار ندارد.
تيم لخويا قطر در تركيب خود از 11 بازيكن خارجي كه بعضا سرشناس مي باشند استفاده مي كند و نيز هشت بازيكن ملي پوش را در اختيار دارد اما در طرف مقابل استقلال خوزستان تيم بدون ستاره ليگ ايران قرار دارد كه از بازيكن ملي پوش بي بهره است.
جمال بلماضي سرمربي فرانسوي و 40 ساله تيم لخويا سابقه بازي در تيم‌هايي مثل مارسي، پاري‌سن‌ژرمن، ساوثهمپتون، سلتاويگو و منچسترسيتي را دارد. همچنين در دوران مربيگري سابقه هدايت تيم ملي قطر و لخويا را دارد.
تائه هي هافبك ملي پوش كره و يوسف العربي مهاجم مراكشي كه با 24 گل زده در صدر گلزنان ليگ قطر قرار دارد از مهم‌ترين بازيكنان تيم لخويا به شمار مي روند و در سوي مقابل آرش افشين، حسن بيت سعيد و محمد طيبي جز سرشناس ترين بازيكنان تيم استقلال خوزستان هستند.
لخويا در حال حاضر با كسب 56 امتياز و دو اختلاف امتياز نسبت به تيم رده دوم در رده نخست ليگ قطر است در حالي كه استقلال خوزستان با 32 امتياز در جايگاه ششم جدول قرار دارد.
تيم لخويا با 70 گل زده در ليگ قطر، برترين تيم به لحاظ گلزني به شمار مي‌رود اما در سوي مقابل استقلال خوزستان از 24بازي تنها 29 گل زده به ثمر رسانده است.
تيم استقلال خوزستان ساعت 17 روز سه‌شنبه در سومين بازي خود در جام قهرمانان آسيا پذيراي تيم لخويا قطر در اهواز خواهد بود.
6064
خبرنگار: محمد شاكري** انتشار دهنده: محسن بهاروند