زمینه مشاركت حداكثری مردم در انتخابات فراهم شود

انزلی- ایرنا- فرماندار شهرستان بندرانزلی تاكید كرد: باید زمینه مشاركت حداكثری مردم در انتخابات پیش رو فراهم شود و مهمترین وظیفه فرهنگ سازی برعهده رسانه هاست.

میرشمس مومنی زاده غروب دوشنبه در همایش تقویت مشاركت حداكثری در انتخابات ریاست جمهوری با حضور خبرنگاران و فعالان فضای مجازی و مدیران روابط عمومی ادارات بندرانزلی اظهار كرد: با توجه به سطح آگاهی بالای مردم فهیم شهرستان بندرانزلی و آگاهی كافی آنان از سوابق تاریخی و فرهنگی شهرستان و همچنین حساسیت آنان نسبت به سرنوشت شهر، استان و كشور خود، باید با استفاده از همه ظرفیت های موجود و با كارشناسی لازم در راستای افزایش درصد مشاركت مردم در انتخابات گام برداریم .
وی نقش رسانه ها و فعالان فضای مجازی را در پیشبرد سیاست های دولت و ایجاد تحول در شهرستان بندرانزلی بسیار مهم و تاثیرگزار برشمرد و تصریح كرد: با هر هنر و تدبیری كه به ذهن می رسد باید مردم را برای حضور هرچه با شكوه تر در پای صندوق های رای تشویق كرد.
مومنی زاده با تاكید براینكه تفكر و اندیشه سیاسی هیچ كس نباید در روند برگزاری انتخابات تاثیر گزار باشد تاكید كرد: ما به عنوان امانت داران مردم باید در جریان برگزاری انتخابات علاوه بر رعایت كامل قانون ، بی طرفی را در دستور كار خود قرار داده و تنها دغدغه مان تلاش برای افزایش مشاركت حضور مردم در انتخابات باشد.
وی تصریح كرد: مردم انتخاب كننده فرد مورد نظر و اصلح خود با هر تفكر و علایق و سلایق سیاسی هستند و تنها وظیفه ما به عنوان متولیان برگزاری انتخابات ، ایجاد فضای شور و نشاط انتخاباتی و فراهم سازی بستر لازم برای برگزاری آن در فضای امن سیاسی و اجتماعی است.
به گزارش خبرنگار ایرنا براساس تصمیمات اتخاذ شده از سوی ستاد انتخابات كشور دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین انتخابات میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چند استان در 29 اردیبهشت 96 به صورت همزمان برگزار می شود.
بندرانزلی در 40 كیلومتری غرب مركز گیلان واقع شده و در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزون بر 52 هزار نفر در این شهرستان در انتخابات شركت كردند.
خبرنگار: رضا اكبری ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7471/6070

سرخط اخبار استان‌ها