پنجمين جايزه بين‌المللي باروت خيس به دونالد ترامپ رئيس‌جمهوري آمريكا رسيد

آبادان - ايرنا - پنجمين جايزه بين المللي ' باروت خيس ' شامگاه دوشنبه در شلمچه و با حضور پرشور كاروان هاي راهيان نور به دونالد ترامپ رئيس‌جمهوري آمريكا رسيد.

به گزارش ايرنا دانالد ترامپ رئيس جمهور ايالات متحده به دليل علني كردن بحران هاي متعدد آمريكا از لحاظ اقتصادي و سياسي، اعلام شكايت از دولت باراك اوباما به دليل شنود مكالمات و رسواگري ها در مورد وضعيت فقر و مشكلات مردم آمريكا و همچنين نشان داده چهره واقعي از استكبار جهاني، يكي از سه نامزدهاي دريافت پنجمين جايزه بين المللي باروت خيس به عنوان مستحق دريافت اين جايزه بين المللي معرفي شد.
پستچي حاضر در اين مراسم نيز مامور شد تا اين جايزه را به سفارت سوئيس حافظ منافع آمريكا در ايران تحويل دهد.
علاوه بر ترامپ رئيس جمهور آمريكا، عادل الجبير وزير امور خارجه عربستان سعودي و هيلاري كلينتون نامزد انتخابات رياست جمهوري آمريكا ديگر كانديداي اين جشنواره بودند.
جايزه «باروت خيس» با شعار «عدو شود سبب خير اگر خدا خواهد» سالانه به مخالفان جمهوري اسلامي ايران كه ناخودآگاه توطئه يا طرحي شوم را ضد ايران اسلامي برملا و حقيقت تزوير استكبار را نمايان مي كنند، اهدا مي شود.
عادل الجبير وزير امور خارجه عربستان سعودي در اظهاراتي ايران را بزرگترين حامي تروريست خواند در حالي كه اين كشور بزرگترين حامي گروه هاي تكفيري و تروريستي در جهان محسوب مي شود و موجب ناامني در منطقه و جهان شده اند.
هيلاري كلينتون وزير امورخارجه سابق ايالات متحده و نامزد دموكرات ها در انتخابات رياست جمهوري اخير آمريكا نيز به دليل علني كردن سياست آمريكا در به وجود آوردن و حمايت از گروههاي تروريستي و تكفيري همچون داعش و همچنين رسواگري ها در مورد وضعيت كنوني آمريكا در مناظرات انتخابات رياست جمهوري آمريكا كانديداي دريافت اين جايزه بودند.
نخستين جايزه بين المللي باروت خيس در سال ۹۱ به همسر بارك اوباما رئيس جمهور سابق آمريكا كه با اهداي جايزه اسكار به فيلم ضد ايراني آرگو، پرده از سياسي بودن هاليوود برداشت اهدا شد.
سال ۹۲ دومين جايزه بين المللي باروت خيس، به طور مشترك به «تاريا كرونبرگ» رئيس هيئت پارلماني اروپا و «كاترين اشتون» مسئول سابق سياست خارجي اتحاديه اروپا رسيد چرا كه در سفر به تهران مخفيانه با برخي از فتنه گران ديداري داشتند و به دليل ديدار پنهاني با نسرين ستوده و اهداي جايزه ساخاروف به وي، نشان دادند كه اتاق فكر فتنه ۸۸ در اروپا بوده است و به اين دليل اين اين جايزه را از آن خود ساختند.
سومين جايزه بين المللي باروت خيس در سال ۹۳ نيز به مانوئل والس نخست وزير سابق فرانسه به خاطر توهين به اعتقادات اديان الهي رسيد چرا كه اين كشور در حالي كه ادعا دارند در فرانسه، آزادي انديشه و حقوق انساني وجود دارد اما با توهين به مقدسات اسلامي، نشان دادند كه آزادي انديشه در غرب وجود ندارد.
چهارمين جايزه بين المللي باروت خيس هم در سال گذشته به چريل بون ايساكس (آيزاكس) رئيس آكادمي هنرهاي سينمايي و علوم اسكار به دليل حذف فرمايشي فيلم محمد (ص) از گردونه رقابت ها و برملا كردن ماهيت ضد اسلامي اسكار اهدا شد.
آيين هاي چهاردهمين جشنواره ملي سرزمين نور از ۲۲ اسفند آغاز شده و تا ۲۸ اسفند ادامه دارد.
اين جشنواره هر شب در سالن شهيد جهان آرا اردوگاه شهيد باكري خرمشهر برگزار شده و طي اين مدت، از برگزيدگان رشته هاي مختلف اين دوره از جشنواره تجليل مي شود.
جشنواره ملي سرزمين نور همه ساله با موضوع دفاع مقدس و راهيان نور برگزار مي شود و زائران راهيان نور مي تواند ديده ها و شنيده هاي خود از سفر به سرزمين نور را در قالب هاي ادبي و هنري نظير شعر، داستان، متن ادبي، خاطره، عكس، فيلم و فيلمنامه به اين جشنواره ارسال كنند.
7100/6125 خبرنگار:كميله حجازي ** انتشار:سيدبهادر حسيني

سرخط اخبار استان‌ها