۲۳ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۷:۰۳
کد خبر: 82463177
۰ نفر
بروجردی: ایران جزو قدرت های موشكی بزرگ دنیا است

تهران - ایرنا - رئیس كمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی كه در دوران جنگ تحمیلی برای دفاع از كشور درخواست موشك می كردیم اما اكنون ایران جزو قدرت های موشكی بزرگ دنیا است.

به گزارش خبرنگاراجتماعی ایرنا، علاالدین بروجردی عصر دوشنبه درنشست اندیشمندان، « قربانیان سازمان های غیردولتی» پیرامون مصادیق نقض حقوق بشر توسط آمریكا با بیان این مطلب اظهارداشت: امروزعلت اینكه رژیم صهیونیستی جرات نكرد مراكز هسته ای ایران را همانند مراكزهسته ای عراق مورد هدف خود قراردهد به دلیل وجود فرهنگ ایثار و شهادت و راهبرد قرآنی ما است.
وی ادامه داد: استكبار جهانی كه در راس آن آمریكا قرار دارد مظهر فساد و زورگویی است و جز وحشی گری چیزی ندارد.
بروجردی با بیان اینكه یمن یك ملت بی دفاع و مظلوم است كه موردهجوم جنگنده های عربستانی قرارمی گیرد، افزود: بایستی سووال كرد شلیك و مورد هدف قرار دادن یك ملت بی دفاع شلیك هنراست؟ یا زبونی و رذالت است.
وی بیان داشت تحلیل عربستان این بود كه یمن دو ماهه سقوط می كند اما دو سال است كه مردم این كشور در حال مبارزه هستند و امروز موشك های مبارزین یمنی نیز به عربستان اصابت می كند.
رئیس كمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه بشاراسد با وجود تمام فشارها در كنار ملت خود ماند، همچون جبهه مقاومت و فلسطینی ها، اظهاركرد: بشار اسد مانند قذافی، بن علی و مبارك در لیبی، تونس و مصر نبود، البته باید گفت كه در ششمین سال حمله به سوریه سیاست های آمریكا نیز شكست خورده است.
بروجردی با اشاره به اینكه صحبت ازجنایات آمریكا است واین فرعون زمان ومظهر استكبارجهانی است و همه با جنایات های ایالات متحده آشنا هستند، تاكیدكرد: امریكایی ها با آمار یك میلیون كشته در كشور عراق جنایات دیگری رقم زدند.
وی لیست جنایات آمریكا درمدت كوتاه را قابل احصا ندانست و گفت: جنایاتی كه آمریكا انجام داده است، فراوان است.
رئیس كمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: اتفاق مهمی برمبنای بینش اسلامی شكل گرفت كه این بینش منشا تحولی بود كه موجب آغاز سیر نزولی قدرت آمریكا درجهان بوده و به طرف نابودی و افول می رود.
وی با یادآوری زمانی كه ٦٠ هزار مستشار آمریكایی در ایران حاكم بودند، اظهاركرد: انقلاب اسلامی با تبعیت مردم از امام راحل پیروزشد،امام خمینی (ره) آمریكا را درمحاسبات خود یك قدرت بزرگی نمی دانست برای همین فرمودند « آمریكا هیچ غلطی نمی تواند بكند»‌ و این سخن سرمنشا این بود كه قدرت آمریكایی سیز نزولی داشته باشد.
بروجردی اضافه كرد: در دو دهه گذشته در افغانستان، عراق و سوریه، آمریكایی ها در محاسبات خود با همه نیروها لشكركشی و با هدف سلطه بر نفت عراق به این كشورحمله كردند و ماهانه ١٢ میلیارد دلار آمریكا درعراق هزینه كرد.
وی ادامه داد: ماهانه پنج هزاركشته خروجی حملات امریكایی ها در كشورهای منطقه بود كه شكست خورد و علت شكست آن تفكرات مكتب روح الله بود.

** قاسم سلیمانی حریف تمام قدرت های منطقه است
رئیس كمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: امروز یك سردار رشید به نام حاج قاسم سلیمانی حریف تمام قدرت های منطقه است و این نیز بخاطر تفكرایثار و شهادت و آینده نگری امام راحل بود.
بروجردی افزود: به صراحت اعلام می كنیم كه بخاطر این شكست های آمریكا، این كشوركاره ای نیست و توان ندارد چون در عراق و افغانستان نیز شكست خورده است.
وی گفت: در جنگ سوریه جرات نكرد شركت كند و دهها هزار تروریست را از نقاط مختلف دنیا جمع كرد و در تركیه آموزش داد اما خروجی آن نیز شكست بود.
وی یادآورشد: آمریكا دیگر یك قدرت مطلق تصور نمی شود و اگرچه به لحاظ فناوری یك قدرت است اما از قندهار افغانستان به كشور پاكستان كه تنها دارنده بمب هسته ای است حمله می كند.
وی تاكیدكرد: در زمانی كه می خواستند به افغانستان حمله كنند به ما پیام رسمی دادند كه اجازه دهید چون طالبان دشمن شماست ما پایگاه هایی در ایران داشته باشیم تا طالبان را بمباران كنیم اما ما با نه بزرگ به آنها پاسخ دادیم.
بروجردی افزود: همین درخواست را بعد از اینكه از ما نا امید شدند از پاكستان داشتند اگرچه پاكستان دوست ماست و تركیه نیز یك كشور اسلامی است اما آمریكا از آنها استفاده می كند و ما اینها را عزت نمی دانیم بلكه ذلت است.
نشست اندیشمندان، قربانیان سازمان های غیردولتی پیرامون مصادیق نقض حقوق بشر توسط آمریكا عصر دوشنبه با حضور نماینده گانی ازكشورهای فلسطین، عراق، لبنان، سوریه، بحرین، یمن، نیجریه، ژاپن و برخی از كشورهای اسلامی برگزارشد.
اجتمام3377*1724*٧٢٦٨
خبرنگار: مهناز بیرانوند * انتشار: حسین فتح الهی