گزارشگر ویژه سازمان ملل به طور غیر علنی از عربستان دیدن می كند

تهران – ایرنا – خالد محمد الشریف كنسول عربستان در نیویورك به طور محرمانه از 'عاصمه جهانگیر' گزارشگر ویژه سازمان ملل برای انجام سفر یك سفر غیر رسمی و غیر علنی به ریاض دعوت به عمل آورد.

تارنمای الوعی نیوز روز دوشنبه به نقل از یك مقام امنیتی ضمن اعلام این مطلب افزود: جهانگیر در آینده نزدیك با انجام این سفر محرمانه با مقامات و مسئولان سیاسی و نظامی عربستان دیدار كرده و در خصوص مسائل منطقه ای و بین المللی به بحث و گفت وگو خواهد پرداخت.
مقام مزبور كه خواست نامش فاش نشود، گفت: مقامات سعودی در نظر دارند از جهانگیر بخواهند تا درباره برخی موضوعات مربوط به ایران و نیز اعلام حمایت از سازمان منافقین و قاچاقچیان مواد مخدر در مقابل دریافت 200 هزار دلار به عنوان پاداش علیه ایران موضعگیری كند.
عاصمه جهانگیر گزارشگر جدید سازمان ملل در اولین گزارش خود ادعاهای بی پایه و اساس
'احمد شهید' گزارشگر سابق علیه ایران را تكرار كرد.
جهانگیر پیشتر در گزارشی درباره اعدام قاچاقچیان مواد مخدر و غیرقانونی بودن همجنس بازی در ایران به شدت ابراز نگرانی كرده است.
لازم به یادآوری است سفارت عربستان در كویت یك میلیون دلار به عنوان رشوه به احمد شهید گزارشگر سابق سازمان ملل پرداخت كرد . وی نیز ضمن تشكر و قدردانی از وزیر خارجه عربستان قول داد تا تمام تلاش خود را برای شدت بخشیدن به اقدامات علیه ایران به كار ببرد.
خاورم ** 1487**1144
مترجم : قاسم غضبانپور* انتشار دهنده: علیرضا جباری