چهارشنبه آخر سال و توصيه هاي ايمني فرمانده انتظامي آبادان

آبادان - ايرنا - فرمانده انتظامي شهرستان آبادان توصيه ‌ها و نكات ايمني براي داشتن چهارشنبه ‌سوري بي ‌خطر را تشريح كرد.

به گزارش ايرنا سرهنگ سيد محسن تقي زاده دوشنبه در جمع خبرنگاران رسانه ها، با تبريك پيشاپيش سال نو و لزوم ارج نهادن به سنت هاي ديرينه افزود:چهارشنبه ‌سوري از سنت‌ هاي ديرينه مردم است كه با رعايت نكات ايمني و پرهيز از استفاده از مواد محترقه خطرناك مي‌ تواند لحظات شيرين و پرخاطره ‌اي براي كودكان و خانواده ‌ها فراهم آورد.
وي اظهار داشت:لازم است در اين روز خانواده ‌هاي عزيز در شادي ‌هاي فرزندانشان مشاركت كرده و با تهيه وسايل آتش‌ بازي بي‌ خطر و مفرح به شادي كنار آنها بپردازند.
فرمانده انتظامي آبادان گفت:از نوجوانان مي خواهيم، با احتياط و پرهيز از رفتارهاي خطرناك، زندگي را براي خود و ديگران تلخ نكنند و از نگهداري مواد محترقه، تهيه و ساخت وسايل آتش‌ بازي دستي اكيدا خودداري كنند.
سرهنگ تقي زاده ابراز اميدواري كرد؛ شهروندان با رعايت موارد ايمني و پرهيز از استفاده از مواد محترقه خطرناك، شيريني ايام پاياني سال را به كام خانواده ‌ها تلخ نكنند تا نوروزي شاد و توام با آرامش براي شهروندان فراهم كنيم.
فرمانده انتظامي آبادان ادامه داد:با توجه به آمار، هرساله شاهد قرباني شدن كودكان و نوجواناني هستيم كه بدون اطلاع از عواقب و صدمات جبران ناپذير بازي و استفاده از مواد محترقه‌، سلامتي خود را به خطر انداخته يا براي هميشه از دست مي ‌دهند.
فرمانده انتظامي آبادان گفت:در صورت مشاهده تخلف، فرد متخلف از سوي پليس نيروي انتظامي آبادان دستگير و تا پايان تعطلات نوروزي بازداشت مي شود.
7104/6125**خبرنگار: مسعود گادار**انتشار:سيدبهادر حسيني

سرخط اخبار استان‌ها