افزایش پنج برابری اشتغال صنعت خودروسازی كرمان در دولت یازدهم

كرمان - ایرنا -استاندار كرمان گفت: با توسعه واحدهای تولید خودرو در استان و رونق این صنعت، میزان اشتغالزایی آن از 2 هزار نفر در دولت های گذشته به 10 هزار نفر در دولت تدبیر و امید افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، علیرضا رزم حسینی روز دوشنبه در حاشیه افتتاح مجموعه های قطعه سازی و خط تولید محصولات هیوندا در شركت كرمان موتور از صنایع خودروسازی ارگ جدید بم افزود: براساس سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار است هر سال بیشتر از سال قبل به سمت تولید قطعات داخلی حركت كنیم كه خودروسازان در این زمینه همكاری بسیار خوبی با دولت دارند.
وی در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح 3 طرح خودروسازی و تولید قطعات خودرو در ارگ جدید بم اظهار كرد: براساس قرارداد انجام شده با شركت های خارجی قرار است هر سال درصدی از قطعات خودروها در داخل ساخته شود و همچنین این شركت ها برای صادرات بخشی از خودروهای تولیدی نیز قول همكاری داده اند.
استاندار كرمان با بیان اینكه در گذشته خودرو به صورت كامل وارد می شده است تصریح كرد: براساس قراردادهای انجام شده، مرحله به مرحله نسبت به داخلی سازی قطعات خودروها اقدام می شود.
وی گفت: عوارض قانونی این خودروها نیز بر اساس مقررات به دولت پرداخت می شود.
طرح توسعه آرمان الكتریك و آرمان موتور و خط تولید محصولات هیوندا امروز (دوشنبه) با حضور استاندار كرمان، مدیر دفتر خاورمیانه و آفریقای شركت هیوندا و جمعی از مسئولان در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم افتتاح شد.
واحد تولیدی آرمان الكتریك با ظرفیت تولید 60 هزار دسته سیم در سال و با سرمایه گذاری 32 میلیارد ریال راه اندازی شده است.
كارخانه آرمان موتور نیز به منظور تولید اگزوز و صندلی خودروهای تولیدی با سرمایه گذاری 80 میلیارد ریال احداث و با راه اندازی آن برای 150 نفر اشتغال ایجاد شده است.
در حال حاضر كارخانه های كرمان موتور، كارمانیا و مدیران خودرو در استان كرمان و منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم فعالیت می كنند.
فاز نخست كارخانه خودروسازی كارمانیا با اعتباری بالغ بر 600 میلیارد ریال بهمن امسال با حضور وزیر كشور در مجموعه ارگ جدید بم افتتاح شد.
شهرستان بم سومین قطب خودروسازی كشور به شمار می رود و صنعت خودروسازی استان كرمان در دولت تدبیر و امید 110 درصد رشد داشته است.
7440 /1354
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: پروانه امانی