۲۳ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۳:۴۹
کد خبر: 82462885
۰ نفر
ترافيك در مسيرهاي ارتباطي زنجان پرحجم است

زنجان - ايرنا - رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي استان زنجان گفت: حجم ترافيك در مسيرهاي ارتباطي اين استان در طي 2 روز اخير نسبت به روزهاي قبل بيشتر شده است.

سرهنگ علي اصغر شيرمحمدي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: با توجه به اينكه در آستانه سال نو قرار داريم به همين دليل مسافرت ها با وسايط نقليه شخصي براي خريد نيازهاي شب افزايش يافته و ترافيك در جاده هاي ارتباطي زنجان را بيشتر كرده است.
وي به رانندگان خودروها توصيه كرد با احتياط و دقت بيشتر و سرعت مطمئنه رانندگي و براي پيشگيري از سوانح از صحبت با تلفن همراه و سرنشينان به جد پرهيز كنند.
شيرمحمدي اظهاركرد: امسال بالاي 42 درصد از تصادفات و سوانح رانندگي در جاده هاي اين استان به علت خستگي و خواب آلودگي اتفاق افتاده كه متاسفانه صحنه هاي تلخ و ناگواري نيز خلق شده است.
وي افزود: لازم است رانندگان پس از 2 ساعت رانندگي، حدود 15 دقيقه خودرو را در محل امن متوقف كرده و پس از استراحت به مسير ادامه دهند.
شيرمحمدي ادامه داد: صحبت رانندگان خودروها با تلفن همراه در مسيرهاي ارتباطي، علاوه بر جريمه يك ميليون ريالي سه نمره منفي نيز براي آنها در پي دارد و به منظور جلوگيري از حوادث تلخ جاده اي، در اعمال قانون هيچگونه اغماضي وجود نخواهد داشت.
وي از رانندگان و سرنشينان خودروها نيز خواست براي حفظ جان خود از كمربند ايمني استفاده كنند كه در غير اين صورت به 600 هزار ريال جريمه محكوم خواهند شد.
شيرمحمدي تصريح كرد: رانندگان قبل از ورود به جاده، مخزن وسايط نقليه خود را با سوخت پر كنند تا در ميانه راه به دنبال پمپ بنزين و تهيه سوخت نباشند كه ممكن است اين كار حادثه آفرين و دردسر ساز شود.
وي يادآور شد: ساعت 3:15 روز شنبه /21 اسفند جاري/ راننده خودرو سواري پژو 405 در لاين شمالي مسير ارتباطي زنجان - تبريز دنبال تهيه سوخت بوده كه با سر رسيدن راننده خسته و خواب آلود بنز باري به زير كشيده شده و پنج كشته و يك مصدوم برجاي گذاشت.
به گزارش ايرنا، متاسفانه 2 زن، يك مرد، يك دختربچه سه ساله و يك پسر بچه 12 ساله در اين حادثه رانندگي جان باختند و زن مصدوم نيز به منظور درمان به بيمارستان انتقال يافت.
597/6085
خبرنگار: پرويز غفاري ** انتشار دهنده: رويا رفيعي

سرخط اخبار استان‌ها