۲۳ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۳:۳۹
کد خبر: 82462862
۰ نفر
محل جديد دفن زباله در شهر مريوان مشخص شد

سنندج- ايرنا- كارگروه پسماند استان با توجه به مشكلات ناشي از نزديكي جايگاه زباله مريوان به آرامستان عمومي اين شهر، با انتقال آن به جاده بين شهري مريوان - سقز موافقت كرد.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني استانداري كردستان، اين كار مشروط به انجام ارزيابي زيست محيطي و رعايت استانداردها حين اجرا صورت مي گيرد.
اين محل با نام 'دره سماقان' جايگزين محل قبلي'عصرآباد' مي شود و قرار است به صورت متمركز و منطقه اي عمل كرده و محل دفن زباله شهرهاي مريوان، سروآباد، كاني دينار، برده رشه و روستاهاي اطراف درياچه زريبار باشد.
معاون هماهنگي امور عمراني استاندار كردستان روز دوشنبه در جلسه كارگروه پسماند استان اظهار كرد: بررسي هاي اوليه از سوي اداره كل محيط زيست استان و شهرستان مريوان، فرمانداري و شهرداري اين شهر و كارگروه پسماند شهرستان مريوان صورت گرفت.
امير قادري با اشاره به اينكه مكان جديد در فاصله اي منطقي و با رعايت ضوابط مورد تأئيد مسئولان شهرستاني در نظر گرفته شده است، افزود: اين نقطه تنها منحصر به محل دفن پسماند شهر مريوان نيست، بلكه زباله هاي شهرهاي سروآباد، كاني دينار، برده رشه و روستاهاي اطراف زريبار را هم در خود جاي خواهد داد و اين كار اقدامي اساسي و كارشناسي شده براي آينده است.
معاون استاندار كردستان با تأكيد بر اينكه امروزه بايد بيشتر از گذشته به مسائل زيست محيطي توجه شود ادامه داد: بسياري از مشكلات در دنيا و به ويژه در ايران، ناشي از بي توجهي به مسائل محيط زيستي و مداخلات غيراصولي است.
قادري افزود: تمامي اماكني كه به عنوان محل دفن زباله در نظر گرفته مي شود، لازم است كاملا كارشناسي شده و با رعايت همه جوانب باشد.
جايگاه هجده دولان بانه نيز در سال جاري به همت شهرداري بانه و اعتبارات اختصاصي بند 'واو' ساماندهي شد و هم اكنون فاز نخست تفكيك توسط تأسيسات و تجهيزات منصوب در محل انجام مي شود و در آينده فازهاي بعدي نيز تكميل و به بهره برداري خواهد رسيد.
همچنين جانمايي سايت جديد 'تاوه قران 2' سقز نيز براي ساماندهي پسماند حوزه شهرستان سقز انجام و پس از ارزيابي هاي زيست محيطي و ساير اقدامات مورد نياز به تصويب نهايي رسيده است.
7355/6108
**خبرنگار: وريا كرمي/** انتشار دهنده: اميد بهمني
** آگاهي از آخرين اخبار استان كردستان در كانال زير:
@IRNASANANDAJ
https://telegram.me/joinchat/DHygAj7hzZXSBJmWuX3Bvg

سرخط اخبار استان‌ها