مردم این استان سابقه بالای 80 درصد مشاركت در انتخابات را دارند

زاهدان - ایرنا - نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و كرمان گفت: مردم این استان در تمام انتخابات از جمله انتخابات ریاست جمهوری بالای 80 درصد مشاركت را داشتند كه این نشانه حیات اجتماعی مردم این دیار است.

به گزارش ایرنا آیت الله عباسعلی سلیمانی روز دوشنبه در بیست و چهارمین همایش ائمه جمعه جنوب شرق كشور در زاهدان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بالاترین نظام دموكراتیك در انتخابات را در جهان دارد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب، تقلب و كودتا در روند برگزاری انتخابات وجود ندارد و نظام جمهوری اسلامی ایران شفاف ترین انتخابات در جهان را دارد.
امام جمعه زاهدان بیان كرد: اگر حیات اجتماعی در هر جامعه ای وجود داشته باشد آن جامعه در تمام عرصه ها زنده و پویا است.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان كرد: اگر در یك جامعه ای تمام گروه ها، احزاب، اقوام و طوایف در یك مسیر و هدف با یكدیگر همسو نباشد آن جامعه فلج است.
آیت الله سلیمانی اظهار داشت: 80 درصد ذخایر نفت و گاز جهان در اختیار مسلمانان قرار دارد كه این خود یك نعمت الهی بشمار می آید.
عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: بالاترین فرهنگ، قرآن، سنت و عالی ترین انسان از میان سفیران الهی حضرت محمد(ص) در اختیار جهان اسلام قرار دارد.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و كرمان افزود: تریبون نماز جمعه برای امت اسلامی یك نعمت است و از آن باید در مسیر تقویت وحدت و همدلی استفاده كرد.
امام جمعه زاهدان خاطر نشان كرد: سخن از وحدت از منظر تاكتیك و اتحاد نیست بلكه مبتنی بر عقیده، قرآن و سنت رسول الله است.
آیت الله سلیمانی اظهار داشت: قرآن كریم از مسلمانان حیات پیوستگی اجتماعی را می طلبد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: به هر اندازه پیوستگی و وحدت در جامعه بیشتر باشد بركات آن برای امت اسلامی فراگیرتر است.
عضو خبرگان رهبری از ائمه جمعه خواست در تریبون های نماز جمعه سرمایه داران را برای سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان دعوت كنند.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و كرمان خاطر نشان كرد: واحدهای صنعتی خرد، متوسط و بزرگ درون این استان باید طراحی شود.
آیت الله سلیمانی گفت: سیمان سیستان و كارخانه مینو زاهدان نمادی از فعالیت های اقتصادی آمیخته با وحدت اسلامی واقعی هستند.
امام جمعه زاهدان بیان كرد: محال است كه اقتصاد از دین جدا باشد و اقتصاد بقای یك نظام است و نمی توانیم آن را جدای از دین به حساب بیاوریم.
به گزارش ایرنا در این همایش پنج خانواده ائمه جمعه كه در سال 95 متوفی شدند مورد تجلیل قرار گرفتند.
همایش ائمه جمعه اهل سنت جنوب شرق كشور با حضور آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و كرمان، علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان ، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مكی و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان و امامان جمعه اهل سنت استان های كرمان و سیستان و بلوچستان در سرسرای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت در زاهدان برگزار شد.
3213**3042 خبرنگار: اكبر نوری **انتشاردهنده: محدثه حیدری گرجی

سرخط اخبار استان‌ها