سردار سلامی:ایران  توانسته درمیان جهان اسلام قدرت سازی كند

زاهدان- ایرنا- جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یك قدرت جهانی توانسته در میان جهان اسلام قدرت سازی و همواره از حقوق مسلمانان در مقابل مستكبران دفاع كند و هیچ محدودیتی در جغرافیا ندارد زیرا مرز اسلام مرز عقیده است.

به گزارش ایرنا سردار حسین سلامی روز دوشنبه در بیست و چهارمین همایش ائمه جمعه جنوب شرق كشور در زاهدان اظهار داشت: امروز هیچ كس نمی تواند در مقابله با ایران اسلامی دوام آورد زیرا به فضل الهی این نظام آنقدر قدرتمند شده است كه با جمیع قدرت ها در هر صحنه ای كه می جنگد آنها را شكست می دهد.
وی ادامه داد: نقشه جامع غرب، آمریكا، انگلیس و اسرائیل و متحدان منطقه ای آنها و بعضی از حكام مرتجع سرسپرده غرب برای جهان اسلام نقشه ای ویرانگر و خطرناكی است.
وی تصریح كرد: كشورهای استكباری از 100 سال پیش سیاست تحمیل جنگ های های خونین برای جداسازی امت اسلامی از یكدیگر و هدف قرار دادن دین و اعتقادات مسلمانان را مد نظر قرار داده اند.
وی با بیان اینكه مستكبران می خواهند با ویران كردن جهان اسلام به آبادانی و پیشرفت برسند گفت: نقشه غرب برای جهان اسلام عقب نگه داشتن مسلمانان و ترویج فقر، فساد و عقب ماندگی ذهنی و فرهنگی آنان است.
وی اضافه كرد: دقیقا 40 سال است كه تمام جنگ های غرب در جهان اسلام اتفاق افتاده است به طوری كه آنان در این مدت به 14 كشور حمله و 12 جنگ بزرگ جهان را به راه انداخته اند.
جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مستكبران در این مدت به جان، مال و نوامیس و ثروت های مسلمانان تجاوز كرده اند تا اقتدار جهان اسلام را مورد هدف قرار دهند.
سردار سلامی افزود: این نقشه شوم و دردناك دشمنان برای جهان اسلام است كه هر زمان اراده كنند به خانه های مردم مظلوم در پاكستان و مراسم عروسی در افغانستان حمله می كنند و مردم مظلوم فلسطین را از سرزمین خودشان می رانند.
وی تاكید كرد: امروز انقلاب اسلامی ایران با قامتی افراشته و شجاعت و حكمت رهبری فرزانه از حقوق مسلمانان درمقابل مستكبران دفاع می كند تا منزلتشان، كرامتشان و امنیت شان، عزت و آبرویشان حفظ شود.
وی تاكید كرد: خورشید سیطره غرب روبه زوال است و انقلاب اسلامی توانسته جبهه مستحكم و مقاومی در مقابل سیاست های شوم استكبار ایجاد كند.
وی بیان كرد: مسلمانان بیدار شده اند و جهان اسلام برای نخستین بار بعد از هزار سال حكومت تشكیل دادند و موازنه قدرت با مستكبران برقرار و ساختار قدرت وسیع در همه جهان اسلام شكل دادند.
وی ادامه داد: رژیم غاصب صهیونیستی این آرمان را تعقیب می كرد كه از نیل تا فرات را تصاحب كند اما امروز این رژیم در پرتو اقتدار نظام در باریكه كوچك از ترس نفوذ یك جوان انقلابی فلسطینی دیوار بتنی احداث می كند.
وی افزود: این دفن آرمان و استراتژیك استكبار و صهیونیست و شكست دادن آشكار سیاست مستكبران است در صورتی كه در گذشته هیچ كس نمی توانست نفس بكشد.
وی تصریح كرد: امروز به بركت پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری عالی قدر و فرزانه همه از حقوق فلسطینیان دفاع می كنند.
سردار سلامی بیان كرد: به بركت این انقلاب الهی اسلام دوباره ظهور كرد و خورشید پر تابش و پر نور دین خدا بر مسلمانان تابیدن گرفته است.

** انقلاب اسلامی مرزی بین شیعه و سنی قائل نیست
جانشین فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی ما هیچ مرزی بین شیعه و سنی قائل نیست به طوری كه در طول سالهای متمادی به مردم اهل سنت فلسطین، سوریه و دیگر دول اسلامی كمك كرده است و این منت نیست بلكه نشان از یكی بودن همه دارد زبرا ما همه امت واحده هستیم.
وی تاكید كرد: در انقلاب اسلامی خط كشی وجود ندارد و هر جا كه مسلمانان نیاز به كمك داشتند ایران اسلامی به یاری آنان می شتابد.
وی با بیان اینكه ایران اسلامی امروز در مقابل مستكبران با اقتدار ایستاده است گفت: متاسفانه استكبار نقشه شومی برای جهان اسلام كشیده است كه اگر مسلمانان آگاه نباشند و مورد غفلت قرار گیرند مشكلات بزرگی به وجود می آورد.
وی گفت: از چند سال پیش كه اسلام در قلب اروپا رو به گسترش نهاد سالانه 50 هزار نفر مسلمان می شدند و صدای اذان در همه جا طنین انداز شد و بیشترین نام ها در بین پسران محمد و در دختران نور، فاطمه و اسمای اسلامی بود.
وی افزود: در چنین شرایطی وقتی مستكبران منافع خود را در خطر دیدند با راه اندازی گروه های تكفیری و داعش با قتل عام مسلمانان و انتشار تصویر آن در گروه های مجازی و پایگاه های خبری و شبكه های تلویزیونی به دنبال نشان دادن چهره خشن از اسلام برآمدند تا از گسترش این دین پر مهر و عطوفت جلوگیری كنند.
وی افزود: دشمنان با راه اندازی فتنه در بین مسلمانان پول و ثروت كشورهای اسلامی را علیه خود آنان بكار بردند به گونه ای كه امروز مردم بی گناه یمن و سوریه در آتش این فتنه می سوزند.

*** ایران امن ترین كشور منطقه
سردار سلامی گفت: ایران اسلامی با وجود همه جنگ ها در كشورهای همسایه امن ترین كشور منطقه است.
وی با اشاره به خدمات سپاه پاسداران در سیستان و بلوچستان گفت: نیروهای مخلص سپاه در این استان علاوه بر برقراری امنیت؛ رفع محرومیت و فقر زدایی را در دستور كار قرار داده است زیرا شان سپاه خادمی ملت بزرگ ایران است.
وی گفت: سیستان و بلوچستان سرزمین آفتاب تابان، مهربانی ها، مردان غیرتمند، سرزمین وفاداری و فداكاری، پاكی و نجابت است و اخلاق جزو بارزترین مشخصات مردان و زنان این دیار است.
** اقدام موهب الهی
سردار سلامی تاكید كرد: بر اساس منطق قرآن «اقوام» یك موهبت و فرصت الهی محسوب می شوند.
وی افزود: دشمنان اسلام به دنبال فلج كردن ایران و جلوگیری از پیشرفت آن در بخش های مختلف بودند كه به لطف الهی امروز ایران سازنده دقیق ترین و مجهزترین موشك ها در كنار سایر موفقیت هاست.
وی تاكید كرد: امروز ایران اسلامی به عنوان قدرت جهانی توانسته در میان كشورهای اسلامی قدرت سازی كند.
وی افزود: با توجه به اینكه همه مسلمانان سرنشینان یك كشتی هستند و یك سرنوشت دارند اگر وحدت و یكپارچگی مورد غفلت قرار گیرد همه ضرر می كنند.
به گزارش ایرنا همایش امامان جمعه اهل سنت جنوب شرق كشور با حضور آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و كرمان، علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مكی و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان، ائمه جمعه اهل سنت استانهای كرمان و سیستان و بلوچستان در سرسرای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت در زاهدان برگزار شد.
7316**6081 خبرنگار: عصمت جهانی** انتشار دهنده: حیدر سرایانی

سرخط اخبار سیاست