مولاوردی: زنان در ترغیب خانواده ها برای خرید كالای ایرانی نقش اساسی دارند

تهران - ایرنا - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: زنان ایران اسلامی به ویژه مادران در ترغیب و روی آوردن خانواده ها جهت خرید كالای ایرانی نقش اساسی دارند كه البته به اینها بها داده نمی شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه در همایش نقش آفرینی زنان گروه صنعتی ایران خودرو در اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدارافزود:
نقش زنان در اقتصاد مقاومتی بسیار موثر است و باید به باور و اعتقاد عمومی تبدیل شود.
وی به برخی از رویدادها در روزهای پایانی سال اشاره كرد و ادامه داد: این روزها از جمله روزهای پایانی دولت یازدهم است و در ارزیابی عملكرد دولت باید این واقعیت را توجه كنیم كه دولت ها در دوره اول، ریل گذاری می كنند و دوره دوم، مسیر حركت مشخصی را دنبال می كنند.
مولاوری اضافه كرد: دولت در حوزه زنان نیز این ریل گذاری را انجام داده و مسیر حركت ، مشخص شده است و امیدواریم بتوانیم حركت های خودمان را به خوبی انجام دهیم.
وی اضافه كرد: با پایان سال كه نام اقتصاد مقاومتی داشت نباید فكر كنیم دوران آن سال و اقتصاد مقاومتی به پایان رسیده است بلكه سیاست های كلی قتصاد مقاومتی ابلاغ شد و اكنون به صورت ویژه در دستور كار است ؛ ضمن اینكه اقتصاد ایران از آغاز سال ٩٥ نسبت به اكنون مقاومتی تر شده است.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: البته سیاست ها فقط مربوط به دولت نیست و همه اركان نظام باید به این موضوع توجه كنند و نباید انتظار داشت فقط دولت این سیاست ها را محقق كند و همه باید پاسخگو باشند.
وی ادامه داد: اقتصاد كشورمان،بیماری مزمنی دارد كه یكسال برای درمان این دردها كم است و همه باید در رفع مشكلات حوزه اقتصاد تلاش كنند.
وی به موضوع توسعه پایدار نیز اشاره كرد و افزود: در زمان حاضر ، توسعه پایدار و توسعه كشورها مبتنی بر منابع زیرزمینی نیست بلكه براساس سرمایه اجتماعی است و دیگر جنسیت نمی شناسد و مهارت و تخصص ملاك است.
مولاوردی ابراز امیدواری كرد كه زنان با دسترسی به تكنولوژی نوین و با استفاده از توانمندی های خودشان تلاش جدی برای خروج از ركود اقتصادی انجام دهند.
وی ادامه داد: اكنون ٣٢٠ شركت دانش بنیان داریم كه زنان در اداره آن نقش اساسی دارند.
وی اظهار كرد: تقارن این ایام در سال ٩٥ و اتفاقات مهمی كه مرتبط با حوزه زنان به وقوع پیوسته است میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) است كه امسال در ابتدا و انتهای سال 2 بار این میلاد را داشتیم.
وی اضافه كرد: امیدواریم وظیفه سنگین خودمان را با تاسی از آن حضرت داشته باشیم البته شخصیت آن حضرت هنوز به طور كامل به جامعه شناخته نشده و درس های زیادی برای یادگیری باقی مانده است.
وی تقارن این روز با ولادت امام راحل را نیز تشریح كرد و گفت: امام راه روشنی برای ما به جا گذاشت و نمونه آن حضور زنان در مجلس خبرگان رهبری بود و اصرار داشتند نام یك زن برای تسلیم ابلاغ شان به گورباچف باشد كه نام «مرضیه دباغ» بود.
وی خاطرنشان كرد: امام راه را باز كردند و الگوی سومی برای زنان داشتند كه با افراط و تفریط و ابتذال فاصله زیادی داشت.
وی به تلخ ترین حادثه سال نیز اشاره و خاطرنشان كرد: تلخ ترین روز سال ٩٥ همین حادثه پلاسكو بود كه هنوز از آن حادثه متاثر هستیم.
مولاوردی ادامه داد: بهترین هدیه برای من اشتغال به كار همسر قاسم شجاعی نگهبان ساختمان پلاسكو بود و چهار تن دیگر هم هستند كه امیدوارم مورد توجه قرار گیرند.
به گزارش ایرنا در همایش نقش آفرینی زنان گروه صنعتی ایران خودرو در اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار كه در سالن اجتماعات شركت سایكو در محل ایران خودرو برگزار شد ، اعلام شد كه «هاشم یكه زارع» مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، همسر نگهبان ساختمان پلاسكو را از سال ٩٦ به استخدام درمی آورد كه این موضوع مورد توجه ویژه مولاوردی قرار گرفت.
در پایان این مراسم كه به مناسبت هفته گرامیداشت زن برگزار شد از تعدادی از بانوان فعال در ایران خودرو تجلیل شد.
اجتمام**٧٢٦٨**1776
خبرنگار: مهناز بیرانوند**انتشاردهنده:لیلا خطیب زاده
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در كانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej