63 سازمان مردم نهاد در حوزه ورزش و جوانان گیلان فعال است

آستارا - ایرنا - رئیس مشاركت های اجتماعی اداره كل ورزش و جوانان گیلان از فعالیت 63 سازمان مردم نهاد در حوزه ورزش و جوانان این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فیروز عزت دوست عصر یكشنبه در جمع كاركنان اداره ورزش و جوانان و اعضای سازمان های مردم نهاد آستارا در اداره ورزش و جوانان این شهرستان گفت: از 63 سازمان مردم نهاد حوزه ورزش و جوانان گیلان، سه سازمان در زمینه های علمی، پژوهشی و امور بانوان در شهرستان آستارا فعالیت می كنند.
وی با اشاره به اینكه زمینه های زیادی در استان گیلان برای فعالیت سمن ها وجود دارد، اضافه كرد: سازمان های مردم نهاد جهت تقویت مشاركت اجتماعی مردم در حوزه های مختلف نقش دارند و یكی از كاركردهای آنها ارتقای سطح آگاهی مردم است.
وی گفت: در استان گیلان سمن های زیادی در زمینه های علمی پژوهشی، هنری، ادبی، آسیب های اجتماعی، گردشگری، امور بانوان، دینی و مذهبی فعالیت می كنند و جوانان 15 تا 29 ساله می‌توانند با مراجعه به سامانه سازمان های مردم نهاد جوانان برای دریافت مجوز تاسیس سمن مورد نظر خود اقدام كنند.
رئیس مشاركت های اجتماعی اداره كل ورزش و جوانان گیلان بر توانمندسازی اعضای سمن ها تاكید كرد و افزود: مسئولان سمن ها با همكاری خیرین برای حمایت از نخبگان علمی استان، برنامه داشته باشند و با هماهنگی ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها در برگزاری برنامه های فرهنگی همت كنند.
عزت دوست تصریح كرد: عضویت افراد و به ویژه جوانان در سازمانهای مردم نهاد می تواند ضمن پیشگیری از بزهكاری ها، باعث ارتقای سطح امنیت در جامعه شود.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

سرخط اخبار استان‌ها