خانواده ها رفتار فرزندان خود را برای برگزاری آیین چهارشنبه آخرسال مدیریت كنند

اهواز – ایرنا – مدیر آموزش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: خانواده ها رفتار جوانان و نوجوانان خود را برای برگزاری آیین چهارشنبه آخر سال مدیریت و كنترل كنند.

نصرت اله پولادوند یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: نمی توان مردم را از برگزار كردن این آیین منع كرد اما می توان با كنترل رفتاهای خطرناك مانع بروز حادثه و یا آسیب در جامعه شد.
وی گفت: خانواده ها می توانند با كنترل كیف و وسایل فرزندان خود در صورت نگهداری از مواد محترقه و آتش زا مانع استفاده از این لوازم توسط فرزندان خود شوند.
مدیر آموزش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز بیان كرد: برخی مواد منفجره در دمای بسیار پایین مثل دمای دست امكان انفجار را دارند.
پولادوند اظهار كرد: یكی از كارهای خطرناكی كه جوانان و نوجوانان انجام می دهند نگهداری از موادی همچون بنزین و تینر در شیشه برای روشن كردن شعله است كه این كار می تواند عامل بروز حادثه آتش سوزی و یا انفجار شود.
وی گفت: پاشیدن بنزین به روی آتش از جمله كارهای خطرناكی است كه برخی جوانان و نوجوانان با انجام آن، خود و دیگران را دچار حادثه می كنند.
مدیر آموزش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز روشن كردن آتش در پاركینگ را از دیگر كارهای خطرناك در این روز عنوان كرد و افزود: این كار باعث می شود كه آتش به وسایل نقلیه در پاركینگ سرایت، و آتش سوزی گسترده ای را به همراه داشته باشد.
وی گفت: برای پریدن از روی آتش از لباس های تنگ و پلاستیكی استفاده نشود و از هل دادن دیگران به روی آتش خودداری شود.
پولادوند اضافه كرد: وسایلی مثل آب و یا كپسول های خاموش كننده آتش،برای خاموش كردن آتش در محل روشن كردن آتش مستقر شود.
وی بیان كرد: جوانان مواظب افراد آسیب پذیر همچون كودكان و افراد مسن باشند و با مواد منفجره و محترقه این افراد را نترسانند.
وی با اشاره به آموزش دانش آموزان به منظور كاهش بروز حادثه در آیین چهارشنبه آخرسال افزود: هر سال سازمان آتش نشانی به دانش آموزان آموزش هایی را به منظور مراقبت در برابر خطرات و جلوگیری از بروز حادثه در این آیین ارائه می دهد كه امسال آموزش و پرورش درخواست های زیادی برای برگزاری كلاس آموزشی در خصوص آیین چهارشنبه آخر سال داشته است و آموزش ها در سطح مدارس در حال انجام است.
پولادوند بیان كرد: حوادثی كه درآیین چهارشنبه آخر سال پارسال رخ داد نسبت به سال 1393 در حدود 15درصد كاهش داشته است.
7158 / 6037
خبرنگار: زینب فرحانی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

سرخط اخبار استان‌ها