برنامه ويژه اي براي تبيين رشادت مرزنشينان آذربايجان غربي در دفاع مقدس تمهيد شود

اروميه - ايرنا- استاندار آذربايجان غربي گفت: برنامه ويژه اي در قالب كنگره بزرگداشت سرداران و 12 هزار شهيد و شهيده استان در راستاي تبيين رشادت هاي مرزنشينان اين منطقه در دفاع مقدس تبيين شود.

قربانعلي سعادت روز شنبه در جلسه هماهنگي برگزاري كنگره 12 هزار شهيد و شهيده آذربايجان غربي افزود: مردم استان همواره در صحنه صيانت از آرمان هاي انقلاب اسلامي حاضر بوده اند و در اين راه شهداي زيادي از اين استان تقديم راه اسلام و انقلاب شده است.
وي اظهار كرد: ايستادگي، جانفشاني و وحدت و همدلي مردم استان اعم از شيعه و سني و اقوام و اديان مختلف و همچنين مرزنشينان، تمامي توطئه ها و تهديدات دشمن را در مقاطع مختلف پس از انقلاب، در اين منطقه ناكام گذاشته و امروز لازم است اين روحيه و فرهنگ استقامت و پايداري و فرهنگ ايثار و شهادت براي نسل هاي جوان تبيين و تشريح شود.
وي از تمامي اعضا و روساي كميته هاي ستاد برگزاري كنگره بزرگداشت 12 هزار شهيد و شهيده آذربايجان غربي خواست تمامي تلاش خود را در جهت برگزاري هرچه باشكوهتر اين كنگره به كار گيرند.
فرمانده سپاه شهداي آذربايجان غربي و دبيركل نخستين كنگره ملي بزرگداشت 12 هزار شهيد و شهيده آذربايجان غربي نيز در اين جلسه گفت: اين كنگره با حضور خانواده هاي معظم شهدا، شخصيت هاي ملي و با راه اندازي 6 اجلاس اصلي و فرعي برگزار مي شود.
وي اظهار كرد: برگزاري يادواره شهدا در 16 شهرستان آذربايجان غربي به جز اروميه، برپايي نمايشگاههاي مختلف و چاپ 100 عنوان كتاب فاخر از برنامه هاي در نظر گرفته شده براي نخستين كنگره ملي بزرگداشت 12 هزار شهيد استان است.
وي بيان كرد: كنگره بزرگداشت 12 هزار شهيد و شهيده آذربايجان غربي شهريور ماه سال 96 در اروميه برگزار مي شود.
به گزارش ايرنا در اين جلسه احكام مسئوليتي مسئولان 20 كميته اجرايي نخستين كنگره ملي بزرگداشت 12 هزار شهيد آذربايجان غربي ابلاغ و ميثاق نامه اين مسئولان قرائت شد.
اين جلسه با حضور استاندار آذربايجان غربي، فرمانده قرارگاه حمزه سيدالشهدا(ع)، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، فرمانده سپاه شهدا و جمعي از مسئولان و فرماندهان نظامي و انتظامي استان در محل استانداري برگزار شد.
آذربايجان غربي 12 هزار شهيد را در دوران هشت سال دفاع مقدس تقديم انقلاب كرده است.
8137/2093 ** خبرنگار: سيده فاطمه سجادي ** انتشاردهنده: صابر چهرقاني

سرخط اخبار استان‌ها