برج ميلاد با برنامه نوروزگار به استقبال سال جديد مي رود/ اجراي موسيقي پاپ در يادمان ملي ايرانيان

تهران- ايرنا- مديرعامل مجموعه يادمان ملي ايرنيان(برج ميلاد) تهران با اشاره به اينكه ويژه برنامه هاي متنوعي در بخش هاي مختلف در قالب جشنواره نورزگار براي استقبال از سال جديد تدارك ديده شده، اجراي موسيقي پاپ در برج ميلاد طي ايام نوروز را از جمله برنامه جشنواره نوروزي اين مجموعه ذكر كرد.

به گزارش ايرنا علي درويش پور روز شنبه در جمع خبرنگاران در خصوص آشتي برج ميلاد با موسيقي پاپ اظهار كرد: هيچ تفكيك و خط كشي براي برگزاركنندگان كنسرت نداريم و برگزاري كنسرت موسيقي از سال هاي گذشته در مجموعه برج ميلاد وجود داشته، اما اولويت با كنسرت هاي سنتي، آئيني و فاخر است.
وي افزود: امسال در بخشي از جشنواره نوروزگار، اجراي موسيقي هاي مختلف از 2 تا 10 فروردين سال آينده در مركز همايش هاي برج ميلاد در نظر گرفته شده است.
درويش پور با اشاره به اينكه بخشي از فضاي برج ميلاد با برپايي سياه چادرهايي به برگزاري برنامه دهكده اقوام اختصاص يافته است، خاطرنشان كرد: همچنين در يك سايت نمايشگاهي يك سالن به نمايش مشاغل تهران قديم از جمله ترمه دوزي ، سفالگري و لحاف دوزي اختصاص داده شده است.
وي در ادامه گفت: برگزاري جنگ(نمايش مفرح) عصرگاهي از ساعت 17 تا 21 با حضور هنرمندان، ارائه محصولات فرهنگي ، اختصاص سالن C به كودكان و نوجوانان، معرفي جاذبه هاي گردشگري برج و برپايي يك ايستگاه تفريحي و ورزشي براي گروه هاي علمي مختلف از ديگر برنامه هاي جشنواره نوروزگار است.
مديرعامل مجموعه يادمان ملي ايرانيان با بيان اينكه پيش بيني مي شود يك ميليون نفر در ايام نوروز از برج ميلاد بازديد كنند، تصريح كرد:
تمهيدات لازم به منظور ارائه خدمات مناسب به شهروندان انديشيده شده است.
وي همچنين با اشاره به مشكل وجود پاركينگ در مجموعه برج ميلاد اظهار كرد: خاكبرداري يك پاركينگ طبقاتي با ظرفيت سه هزارو 500خودرو در 10 طبقه و زير بناي 96 هزار متر مربع انجام شده و اميدواريم تا پايان سال 96 اين پاركينگ به بهره برداري برسد.
به گزارش ايرنا، برج ميلاد نام برج مخابراتي چندمنظوره است كه در شمال غربي تهران قرار دارد، اين برج با ارتفاع ۴۳۵ متر بلندترين برج ايران و ششمين برج بلند مخابراتي جهان است.كاربري اين مجموعه مخابراتي و گردشگري است.
* براي اطلاع از اخبار متنوع انتشار يافته در شبانه روز با كانال ايرنا استان تهران در تلگرام به نشاني IRNATEHRAN@ همراه شويد.
خبرنگار: عاطفه نژادسالاري - انتشار دهنده: محسن فتاحي
تهرام/1109/9353**1625