تقدیر رییس ای اف سی از قهرمانی ایران/ملی پوشان رقبای خود را در جام جهانی فوتبال ساحلی شناختند

تهران- ایرنا- رییس كنفدراسیون فوتبال آسیا از تیم ملی ایران كه با پیروزی مقابل امارات فاتح رقابتهای قهرمانی فوتبال ساحلی آسیا شد، تقدیر كرد.

به گزارش ایرنا از ای اف سی، تیم ایران امروز در فینال رقابت های قهرمانی فوتبال ساحلی آسیا و انتخابی جام جهانی 'باهاما' با پیروزی پرگل 7 بر 2 مقابل امارات، فاتح قاره كهن شد.
شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه رییس كنفدراسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) این قهرمانی را به تیم ملی فوتبال ساحلی ایران تبریك گفت.
تیم فوتبال ژاپن نیز با برتری 6 بر 3 برابر لبنان علاوه بر كسب عنوان سومی آسیا، به همراه جمهوری اسلامی ایران و امارات عربی متحده صعود خود را به جام جهانی باهاما قطعی كرد. سه نماینده آسیا در جام جهانی 2017 فوتبال ساحلی كه اردیبهشت ماه 96 در ناسائو، پایتخت باهاما برگزار می شود، به رقابت خواهند پرداخت.
شیخ سلمان به تیم ایران كه از آغاز تا پایان رقابتها یك قدرت توانمند بود، تبریك گفت.
شیخ سلمان گفت: امارات عربی متحده نیز باید به خاطر تلاش های درخشانش مورد تقدیر قرار گیرد.
وی با اشاره به سه تیم فوق العاده آسیا شامل ایران، امارات و ژاپن، گفت: مطمئن هستم كه این سه تیم در باهاما باعث افتخار آسیا خواهند شد.‌
رییس ای اف سی از ترنگانو مالزی میزبان مسابقات و كمیته برگزاری این رقابتها برای این میزبانی به یاد ماندنی آن تقدیر كرد.
وی افزود:‌ این اولین بار است كه این تورنمنت در جنوب شرق آسیا برگزار می شود و بار دیگر ماموریت و چشم انداز ای اف سی برای مشاركت هواداران پرشور فوتبال از سراسر قاره را نشان داد.
تیم ملی ایران قهرمان آسیا در گروه بی جام جهانی 2017 فوتبال ساحلی به مصاف ایتالیا، مكزیك و نیجریه می رود. امارات عربی متحده نایب قهرمان آسیا در گروه سی با پاناما، پاراگوئه و پرتغال رقابت می كند. ژاپن تیم سوم آسیا، در گروه دی با برزیل، لهستان و تاهیتی در ورزشگاه ساحلی باهاما در ناسائو دیدار خواهد كرد.
جمهوری اسلامی ایران كارزار خود را در جام جهانی باهاما روز 27 آوریل‌ ( 8 اردیبهشت) با دیدار مقابل مكزیك آغاز می كند. ژاپن و امارات متحده عربی روز بعد ( 9 اردیبهشت) به ترتیب با لهستان و پاراگوئه دیدار خواهند داشت.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با كانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1210**1584
مترجم - زهرا كورهلی*انتشاردهنده:مریم مولوی