عوامل داعشی حمله به اجتماع «جنبش روشنائی» در كابل كشته شدند

كابل - ایرنا - 2 فرمانده داعشی از طراحان حملات تروریستی در افغانستان از جمله بمب گذاری در تجمع بزرگ جنبش روشنایی در منطقه «دهمزنگ» كابل كه 400 كشته و زخمی برجای گذاشت، كشته شدند.

به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی امنیتی افغانستان روز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام كرد كه مولوی «عبدالقیوم» مشهور به «شاهین خراسانی» همرا به مولوی «فاروقی» در شهرستان «اچین» در استان شرقی ننگرهار كشته شدند.
در بیانیه افزوده شده است كه شاهین خراسانی فرماندهی 200 نفری گروهك تروریستی داعش را در استان ننگرهار بر عهده داشت كه در عملیات نیروهای امنیت ملی كشته شد.
تظاهرات اعتراضی جنبش روشنایی علیه دولت وحدت ملی افغانستان در دوم مرداد ماه در منطقه «دهمزنگ» كابل هدف حمله مهاجمان انتحاری قرار گرفت كه در آن نزدیك 100 تن كشته و 300 تن دیگر زخمی شدند.
گروهك تروریستی داعش مسئولیت چند حمله خونین در كابل و استان ننگرهار را برعهده گرفته كه تظاهرات جنبش روشنایی، حمله روز عاشورا در «كارته سخی»، حمله مسجد باقرالعلوم» در جاده «دارالامان» و در آخرین مورد حمله به بیمارستان 400 تختخوابی «سردار محمد داوودخان» از آن جمله است.
حمله هفته گذشته به بیمارستان 400 تختخوابی كه ده ها كشته بر جای گذاشت، یكی از خونین بارترین حملات تروبیستی داعش در افغانستان بوده است.
احتمال عوامل نفوذی داعش در این بیمارستان مطرح شده است و یك پزشك كه هنگام حمله تروریست ها در بیمارستان حضور داشته، گفته است كه لحظاتی قبل از حمله، برق آن قطع شد و دوربین های مدار بسته از كار افتاد.
آساق*291*1610