۲۰ اسفند ۱۳۹۵،‏ ۱۲:۲۱
کد خبر: 82459203
۰ نفر
تاریخ گویی به شیوه نخست وزیر رژیم صهیونیستی

مسكو - ایرنا - نخست وزیر رژیم صهیونیستی كه پس از محكومیت شهرك سازی این رژیم در شورای امنیت سازمان ملل در تنگنا قرار گرفته است، در دیدار با رئیس جمهوری روسیه ادعا كرد كه ایرانیان از 2500 سال پیش در صدد نابودی پیروان دین یهود بوده اند.

به گزارش ایرنا، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با پوتین در كاخ كرملین كه دیروز انجام شد، گفت: 2500 سال پیش از پارس تلاش برای نابودی ملت یهود صورت گرفت كه ناكام ماند و اكنون جشن می گیریم.
از سوی دیگر، بنا به گزارش های رسانه ای، روزنامه جروزالم پست چاپ فلسطین اشغالی نوشته كه پوتین گفته است باید در مورد وضعیت كنونی سخن گفت.
نتانیاهو در حالی این ادعا را مطرح كرده است كه براساس اسناد و متون تاریخی مورد تائید باستان شناسی، زندگی یهودیان در ایران باستان از امن ترین و بهترین دوران حیات آنها بوده كه اكنون نیز این وضعیت ادامه دارد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین ضمن تكرار ادعای انجام فعالیت های تروریستی تهران، گفت: امروز شیعه تندرو نه فقط ما بلكه منطقه و جهان را هدف گیری كرده است و اطمینان داریم همه می خواهیم از این تهدید پیشگیری كنیم.
پایگاه خبری كاخ كرملین در باره این دیدار به نقل از ادعاهای نتانیاهو نوشت: نمی خواهیم این تروریسم به رهبری ایران جایگزین تروریسم سنی شود.
با وجود طرح این ادعاها، كاخ كرملین سخنانی از پوتین درباره گفته های نخست وزیر رژیم صهیونیستی را منتشر نكرده است.
همچنین نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پایان دیدار با پوتین اعلام كرد كه ما مخالف حضور ایران و نیروهای مورد حمایت این كشور در سوریه هستیم.
نتانیاهو در حالی ادعاهای تروریستی علیه ایران را مطرح كرده است كه ایران همپیمان اصلی روسیه در مبارزه با تروریسم در منطقه به ویژه سوریه است و همكاری های نزدیكی از جمله در حل سیاسی بحران این كشور دارد.
از سوی دیگر، گزارش های انتشار یافته نشان می دهد كه رژیم صهیونیستی به صورت سازمان یافته با گروه های تروریستی ضدسوری ارتباط دارد و درمواقع محاصره تروریست ها، به مواضع ارتش سوریه حمله هوایی می كند.
بخشی از دیدار پوتین و نتانیاهو نیز به اوضاع سوریه و همچنین روابط دوجانبه در بخش های مختلف از جمله اقتصادی اختصاص داشت.
سفر امروز، نخستین ملاقات نتانیاهو و پوتین در سال 2017 است. چند سفر قبلی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سال 2016 نیز به صورت كوتاه، بدون شرح جزئیات و محورهای مذاكرات خبری شد.
رژیم صهیونیستی از روزهای پایانی سال گذشته پس از صدور محكومیت تل آویو در شورای امنیت سازمان ملل در انزوا قرار گرفته است.
روسیه نیز قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را كه دی ماه گذشته صادر شد، دربرگیرنده محكومیت شهرك سازی های رژیم صهیونیستی است، موضع جامعه جهانی اعلام كرد.
به گزارش ایرنا، شورای امنیت سازمان ملل روز سوم دی ماه قطعنامه علیه شهرك سازی های رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی را با 14 رای مثبت و تك رای ممتنع آمریكا تصویب كرد.
در این قطعنامه كه به پیشنهاد مصر به رای گذاشته شد، شهرك سازی های رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی فلسطین محكوم شده است.
روسیه یك روز پس از این اقدام با صدور بیانیه ای ویژه اعلام كرد: مسكو به قطعنامه شورای امنیت در باره مخالفت با شهرك سازی در اراضی فلسطین رای مثبت داد، زیرا این سند بیانگر موضع جامعه جهانی است.
وزارت خارجه روسیه نوشته است: قطعنامه مرتبط با شهرك سازی برای نخستین بار در هشت سال اخیر در شورای امنیت تصویب شده است.
در بیانیه تاكید شده است: روسیه موافقت خود را با این قطعنامه اعلام كرد، زیرا محتویات آن بر مبنای فرمول های تنظیم شده مطابق دیدگاههای جامعه جهانی در مورد شهرك سازی غیرقانونی تنظیم شده است.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

سرخط اخبار جهان