آيت ا... صديقي:بازي هاي سياسي برخي افراد را به سمت فتنه كشانده است

اهواز - ايرنا - امام جمعه موقت تهران گفت: بازي هاي سياسي حتي در قالب لباس روحانيت براي قدرت طلبي، برخي افراد را به سمت فتنه و مقابله با ولايت كشانده است.

به گزارش ايرنا آيت ا...كاظم صديقي شامگاه چهارشنبه در آيين نخستين يادواره شهداي منطقه فاز2پادادشهر اهواز اظهار كرد: جوانان و نوجوانان ما هنوز به قدرت طلبي مبتلا نشده اند چرا كه در جواني اشخاص بي مبالات بوده و شايد با يك حضور در مراسم شهيد از رفتار زشت خود توبه كنند.
وي افزود: قدرت طلبي در سنين بالا و در جايگاه مديريت نمود پيدا مي كند چرا كه افراد در اين مدت دست به هر كاري مي زنند و با هر بيگانه اي سازش مي كنند تا بر كرسي مديريت خود بمانند و يا مجدد راي آورند.
امام جمعه موقت تهران با بيان اينكه كشمكش هاي سياسي خطرناك ترين حجاب است گفت: برخي ها بر خلاف اعتقادات خود قسم مي خورند كه قانون اساسي را قبول دارند ولي در عمل خلاف آن را نشان مي دهند.
وي با بيان اينكه بايد هوشيار باشيم كه در انتخابات كار را به دست قدرت طلبان ندهيم افزود: نبايد برخي در كشور به صورت اشرافي زندگي كنند در حالي كه در گوشه اي از كشور مردم آب و برق نداشته و گرد و غبار زندگي آنها را مختل كرده است.
آيت ا... صديقي اضافه كرد: بايد درد مردم را لمس كنيم و به ياد آوريم كه شهدا با چه هدفي به ميدان نبرد رفته و جان خود را در راه اين نظام و انقلاب نثار كردند.
وي در ادامه گفت: براي رسيدن به زندگي سالم بايد غناي دروني داشته و وابسته به بيرون نباشيم.
امام جمعه موقت تهران افزود: اگر اعتقادات ما عقلاني بوده و اخلاق ما الهي باشد مي توانيم در مسير موفقيت حركت كنيم.
وي گفت: در معاملات و سياست ها اگر بتوانيم اخلاق و فرهنگ و ايمان را سبك زندگي قرار دهيم، مي توانيم در مسير الهي گام برداريم.
آيت ا... صديقي ادامه داد: ارائه سبك زندگي اسلامي و آشنايي هرچه بيشتر مردم با آن بر عهده علما، فقها است.
وي افزود: شهدا دردهاي درمان ناپذير را درمان مي كنند و بسياري از اشخاص از شهدا حاجت مي گيرند.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: بيماري هاي سياسي را حكومت فرهنگ شهادت مي تواند درمان كند چرا كه رباخواران و قدرت طلبان هيچگاه نمي توانند مشكلات سياسي و اقتصادي كشور را برطرف كنند.
وي گفت: برخي مي خواهند پرچم آمريكا را در داخل برافراشته كنند در حالي كه گره هاي اقتصادي كشور ما را حركت در مسير شهدا حل مي كند.
آيت ا... صديقي افزود: امروزه رانت خواري و ميلياردر بودن مسئولان نمي تواند گره هاي اقتصادي مملكت را حل كند بلكه اقتصاد ما افرادي نظير شهيد باكري و شهيد همت را مي خواهد.
وي بيان كرد: اكنون كشور ما در جهان به عنوان يك ابرقدرت جهاني مطرح است به همين دليل در مسائل اقتصادي نيز نيازمند رزمندگاني هستيم كه بتوانند مشكلات را برطرف سازند.
6068/7152
خبرنگار: محمدرضا خبازان تنظيم:محمدعلي فريدپناه ** انتشار دهنده: عبدالحميد راجي

سرخط اخبار استان‌ها