نگاهي به ديدارهاي نمايندگان خوزستان در هفته بيست و چهارم ليگ برتر فوتبال

اهواز _ ايرنا _ تيم استقلال خوزستان در هفته بيست و چهارم ليگ برتر فوتبال ايران برابر پرسپوليس به دنبال تداوم پيروزي هاي اين فصل خود به ميدان مي رود.

به گزارش ايرنا، تيم‌هاي فوتبال استقلال خوزستان و پرسپوليس تهران در ديداري از هفته بيست و چهارم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال كشور در ورزشگاه آزادي تهران و در جدال تيم‌هاي ششم و اول جدول به مصاف يكديگر مي‌روند.
بازيكنان تيم استقلال خوزستان كه روز گذشته تمرين تيم را به دليل اعتصاب رها كرده و اعلام كردند مقابل پرسپوليس بازي نخواهيم كرد از اين طريق به دنبال پرداخت حق و حقوق خود هستند تا مسولان باشگاه براي رفع مشكلات مالي تيم تلاش كنند.
استقلال خوزستان و پرسپوليس تهران بعد از حضوري درخشان در جام قهرمانان آسيا در بيستمين روز اسفندماه در حالي به ميزباني پرسپوليس برابر يكديگر صف‌آرايي مي‌كنند كه دو تيم در جدول رده‌بندي فاصله 21 امتيازي با يكديگر دارند.
استقلالي هاي خوزستان كه به دنبال كسب سهميه آسيايي هستند سه امتياز اين ديدار براي هر آنها بسيار حياتي است اگرچه بايد در مقابل پرسپوليسي بازي كنند كه اين روزها در اوج آمادگي به سر مي برد و براي رسيدن به عنوان قهرماني به كمتر تيمي باج مي دهد.
حال بايد ديد شاگردان جوان و كم تجربه پورموسوي مي توانند در مقابل سرخ پوشان پايتخت نشين كه 9 بازيكن ملي پوش را در اختيار دارند قد علم كنند و نوار پيروزي هاي اين تيم را پاره كنند.
استقلال خوزستان در بيست و سه هفته سپري شده از بازي‌هاي ليگ برتر، 8 پيروزي، 8 تساوي و 7 باخت كسب كرده و با 32 امتياز تيم رده ششم جدول رده‌بندي ليگ برتر محسوب مي‌شود اما پرسپوليسي ها با كسب 16برد، 5 تساوي و 2 باخت از ديدارهاي قبل، با كسب 53 امتياز در صدر جدول جاي گرفته اند.
دو تيم استقلال خوزستان و پرسپوليس تهران در بازي رفت كه در اهواز برگزار شد با نتيجه يك بر يك متوقف شدند حال بايد ديد رويارويي تيم هاي قهرمان و نايب قهرمان فصل گذشته ليگ چه نتيجه اي در بر خواهد داشت.
تيم صنعت نفت آبادان ديگر نماينده استان در اين هفته ميهمان تيم ماشين سازي خواهد بود كه در اين فصل از رقابت هاي ليگ برتر فوتبال باشگاه‌هاي كشور نتايج بسيار ضعيفي كسب كرده و از شانس اول سقوط به ليگ دسته يك برخوردار است.
طلايي پوشان آباداني كه هفته قبل در برابر تيم پيكان تهران برد شيريني كسب كردند و فاصله خود را از قعر جدول بيشتر كردند با روحيه مضاعفي به تبريز خواهند رفت تا هفتمين برد خود را جشن بگيرند.
شاگردان فيروز كريمي تا هفته بيست و سوم رقابت هاي ليگ برتر، 6 برد، 10 شكست و 7 تساوي در كارنامه خود داشته و با كسب 25 امتياز در جايگاه سيزدهم جدول قرار دارند اين در حالي است كه تيم ماشين سازي با 14 شكست، 7 تساوي و 2 برد و كسب 13 امتياز قعرنشين جدول است.
برزيلي هاي ايران در حالي ميزبان تيم پيكان خواهند بود كه هفته قبل شكستي سنگين در مقابل پديده متحمل شده بودند و قطعا براي جبران اين شكست و شاد كردن هواداران فوتبال فهم آباداني به فكر سه امتياز بازي خواهند بود تا شرايط خود را در جدول بهبود بخشند.
تيم فولاد خوزستان نماينده ديگر استان كه با تيم سه فصل پيش خود زمين تا آسمان تفاوت دارد در اين هفته ميزبان تيم قدرتمند و با تجربه تراكتورسازي تبريز است.
سرخ پوشان خوزستاني كه در اين فصل نتايج مطلوبي كسب نكرده و نتوانسته اند هواداران خود را به ورزشگاه بكشانند در اين هفته بايد به مصاف تراكتوري بروند كه براي عنوان قهرماني مي جنگد.
تيم فولاد خوزستان در حال حاضر از 23 بازي خود، 6 برد، 11 تساوي و 6 باخت كسب كرده است و با 29 امتياز در جايگاه دهم جدول قرار گرفته است اما در آن طرف تيم تراكتورسازي تبريز با 12 برد، 2 باخت و 9 تساوي و كسب 45 امتياز قعرنشين جدول است.
شاگردان نعيم سعداوي به دنبال هفتمين پيروزي خود در ليگ برتر فوتبال باشگاه‌هاي كشور هستند تا علاوه بر اين كه جايگاه خود را در جدول بهبود بخشند با روحيه مضاعفي به سراغ تعطيلات نوروزي بروند .
ديدار تيم هاي خوزستاني در ليگ برتر:
پنجشنبه 19 اسفندماه:
استقلال خوزستان _ پرسپوليس تهران(ورزشگاه آزادي/ ساعت 17:30)
صنعت نفت آبادان _ ماشين سازي تبريز (ورزشگاه يادگار امام/ ساعت 15:30)

جمعه 20 اسفندماه :
فولاد خوزستان _ تراكتورسازي تبريز ( ورزشگاه غدير اهواز/ ساعت 16:30)
خبرنگار : پارسا شاكري **انتشار دهنده: كبري آقازري

سرخط اخبار استان‌ها