رئيس دانشگاه آزاد اسلامي آستارا: با وجود نمونه داخلي در بازار، خريد كالاي خارجي را ممنوع كرده ايم

آستارا - ايرنا - رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد آستارا گفت: خريد كالاي خارجي مورد نياز اين واحد را با وجود نمونه داخلي آن در بازار، ممنوع كرده ايم و استادان و دانشجويان نيز با رعايت آن فرهنگ سازي مي كنند.

آزاد خليلي موسوي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بسياري از توليدات داخلي از كيفيت بالايي برخوردار است و با تهيه و خريد محصولات داخلي از توليدكنندگان، سرمايه گذاران و كارآفرينان ايراني حمايت مي كنيم تا انگيزه كار و توليد در آنها بيشتر شود.
وي اظهار كرد: در تهيه اقلام مورد نياز دانشگاه، به خريد از بازار شهرستان آستارا نيز تاكيد شده است تا گردش مالي و اقتصادي شهرستان به نفع فروشنده و بازاري بومي باشد و اگر كالايي در آستارا وجود نداشته باشد، به شهرهاي همجوار مراجعه مي شود.
وي بيان كرد: برانگيختن عزم ملي با عنوان عيد ايراني با كالاي ايراني اقدام مباركي است اما دانشگاه آزاد اسلامي آستارا از مدت ها قبل اين رويه را اتخاذ كرده و در سال جاري چند همايش دانشگاهي با نگاه علمي و آينده نگري به ضرورت خريد كالاي ايراني و گفتمان سازي آن، با حضور صاحب نظران در اين دانشگاه برگزار شده است.
خليلي موسوي ترويج تهيه محصولات داخلي و توجه به كالاهاي ايراني را رسالت همگاني برشمرد و نقش دانشگاهيان را در نهادينه كردن اين نگاه در جامعه، مهم ارزيابي كرد.
رهبر معظم انقلاب اسلامي بارها درباره اهميت خريد كالاي ايراني تاكيد كرده‌ و فرموده اند: مصرف كالاي داخلي، توليد ملي را افزايش مي‌دهد؛ توليد داخلي كه افزايش پيدا كرد ... بيكاري برطرف مي‌شود؛ توليد كه رونق بگيرد، يعني تورم كم بشود، گراني كم بشود، اشتغال افزايش پيدا كند؛ اينها همه به هم متصل است؛ يك سر اين قضيه دست ما مردم است، كه مصرف خودمان را چگونه انتخاب كنيم.
دولت يازدهم نيز تاكنون اقدامات زيادي براي تحقق اقتصاد مقاومتي با هدف حمايت از توليد داخل و رونق اقتصادي انجام داده ‌است و از جمله آنها مي‌توان به بسته خروج از ركود اشاره كرد.
رئيس جمهوري هدف از اين اقدامات را رونق توليد و افزايش فرصت‌هاي شغلي با استفاده از نيروي كار ايراني اعلام و بر ضرورت فرهنگ‌سازي براي خريد كالاهاي با كيفيت ايراني تاكيد كرده است.
معاون اول رئيس جمهوري نيز به عنوان متولي اجراي اقتصاد مقاومتي در دولت، تاكيد كرده براي ماندگار شدن اقتصادمقاومتي خريد كالاي ايراني بايد جزئي از فرهنگ مردم شود و مردم كشور به خريد كالاي داخلي و توليدات ايراني افتخار كنند.
دانشگاه آزاد اسلامي واحد آستارا در سال 1366 تاسيس شده و حدود سه هزار دانشجو در مقاطع كارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد آن مشغول تحصيل هستند.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 86 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و به لحاظ ميزباني سالانه چند ميليون مسافر و تردد حدود 800 هزار گردشگر داخلي و خارجي از مرز آن در سال، يكي از 20 شهر گردشگرپذير كشور محسوب مي شود و بازارهاي آن از شهرت برخوردار است.
خبرنگار: عيسي پاشاپور ** انتشار : نصراله ابراهيمي
7124/6070