كاشت 285 درخت در تالش به تعداد شهداي اين شهرستان

آستارا - ايرنا - به مناسبت هفته منابع طبيعي و روز درختكاري، 285 نهال به احترام 285 شهيد تالش با حضور مسئولان در محوطه دانشگاه آزاد اسلامي اين شهرستان كاشته شد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ايرنا ، فرماندار تالش در اين آئين گفت: درختكاري در دين مقدس اسلام نيز تاكيد شده است و نقش مردم براي حفاظت از منابع طبيعي و جنگل ها از اهميت بسياري برخوردار است.
سيد عيسي مهدوي افزود: بشر با دخالت و تصرف در طبيعت، ساختار طبيعي آن را از بين مي برد و دچار حوادث طبيعي جبران ناپذير مي كند و طبيعت، خشم خود را در قبال رفتار ما نشان مي دهد.
وي اظهار كرد: چالش آب مشكل بيشتر شهرستان هاست و در تالش نيز مديريت آبرساني به شيوه سنتي است و اگر موهبت الهي نباشد، در اين زمينه دچار مشكل خواهيم شد.
وي بيان كرد: براي توسعه شهرستان به پايداري منابع طبيعي نياز داريم و بايد در صيانت از طبيعت خداداد، از همه ظرفيت هاي قانوني استفاده شود.
شهرستان تالش با بيش از 190 هزار نفر جمعيت و 165 هزار هكتار جنگل، 53 هزار هكتار مرتع و بيش از 255 هزار هكتار اراضي ساحلي در غرب استان گيلان قرار دارد و دانشگاه آزاد اسلامي اين شهرستان در سال 1382 تاسيس شده است و هزار و 200 دانشجو دارد.
خبرنگار: سيد جلال سيد محمدي ** انتشار : نصراله ابراهيمي
7106 / 7124/6070