پوستر يادماني بيستمين سالروز سفر رهبرمعظم انقلاب به خوزستان رونمايي شد

اهواز - ايرنا - تيزر و پوستر يادماني بيستمين سالروز سفر پر خير و بركت رهبر معظم انقلاب به خوزستان، دوشنبه شب در آئيني در مسجد صاحب الزمان (عج) اهواز با حضور رئيس دفاتر نهاد رهبري در دانشگاه هاي خوزستان رونمايي شد.

به گزارش ايرنا رئيس دفاتر نهاد رهبري در دانشگاه هاي خوزستان در اين آئين كه جمعي از مردم اهواز حضور داشتند با تبريك بيستمين سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به عموم مردم ولايت مدار خوزستان اظهار كرد:استان خوزستان از 18تا 25 اسفند 1375 به مدت هشت روز ميزبان رهبر معظم انقلاب بود و اين سفر تاريخي خير و بركات زيادي براي مردم خوزستان به ارمغان آورد.
حجت الاسلام سيدمحسن شفيعي به استقبال حماسي و بي نظير مردم خوزستان از رهبر معظم انقلاب اشاره و در ادامه با بيان اينكه استقبال مردم استان از فرودگاه اهواز تا ورزشگاه تختي كه محل سخنراني تاريخي و پرشور معظم له بود هيچگاه از ذهن و دل مردم فراموش نخواهد شد افزود: در اين سفر معنوي ، مردم استان جلوه هايي از عشق و ارادت قلبي خود را به امام و مرجع خود به نمايش گذاشتند.
وي با ابراز تاسف از اينكه در ثبت و ضبط سفر تاريخي رهبر معظم انقلاب به استان خوزستان كم كاري صورت گرفته ابراز اميدواري كرد دور دوم سفر رهبر معظم انقلاب اسلامي به خوزستان هرچه زودتر انجام شود ؛ هرچند معظم له در سال هاي اخير به دليل عشق و علاقه خاصش به استان خوزستان بارها در جمع كاروان هاي راهيان نور و مناطق عملياتي هشت سال دفاع مقدس حضور يافتند كه نشانه قدرشناسي ايشان از مردم خوزستان و اهتمام به فرهنگ جهاد و شهادت است.
رئيس دفاتر نهاد رهبري در دانشگاه هاي خوزستان ابراز اميدواري كرد با همراهي علما و مسئولان فرهنگي و اجرايي خوزستان ، بتوان در آينده ، همزمان با سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به استان ، مردم خوزستان همچون بسياري از استان ها ، با رهبر انقلاب ديداري نزديك و صميمانه داشته باشند.
به گزارش ايرنا رهبر معظم انقلاب در سفر هشت روزه خود به خوزستان ، ضمن ديدار با مردم شهرهاي آبادان ، خرمشهر ، هويزه ، دزفول ، از سد كرخه ، منطقه ويژه اقتصادي پتروشيمي ماهشهر ديدن كردند.
معظم له در اين سفر به دليل شرايط نامساعد جوي نتوانستند به ايذه سفر كنند كه پس از مدتي اين ديدار در شهر ايذه انجام شد.
گفتني است در سه روز آينده برنامه هاي فرهنگي از جمله برپايي نمايشگاه كتاب به مناسبت سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به خوزستان تدارك ديده شده است.
طرح كشاورزي 800 هزار هكتاري كه بعدها به 550هزار هكتار كاهش يافت از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به خوزستان در اسفند 1375 بود.
6065 / 6037
خبرنگار: محمدرضا بنوره ** انتشار دهنده: عبدالحميد راجي

سرخط اخبار استان‌ها