آماده سازي 17 مسجد براي اسكان اضطراري مسافران نوروزي در آستارا

آستارا - ايرنا - سرپرست اداره تبليغات اسلامي آستارا گفت: مساجد اين شهرستان براي انجام فرايض ديني در تعطيلات نوروزي فعال خواهند بود و 17باب مسجد نيز براي اسكان اضطراري مسافران و گردشگران منظور شده است.

حجت الاسلام ابراهيم حاتمي روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: فعاليت و خدمات نوروزي اين مساجد همزمان با ورود نخستين گروه از مسافران نوروزي آغاز مي شود و مساجد مسير سفر گردشگران با پارچه نوشته هايي مشخص شده است.
وي بيان كرد: حجم زياد گردشگراني كه به آستارا مي آيند، ضرورت خدمات رساني بيشتر را ايجاب مي كند و هيات امناي مساجد و محلات آستارا نيز در اين خصوص همكاري خواهند كرد.
وي اظهار كرد: يكهزار كتابچه محتوي آداب نماز و فرايض ديني در سفر براي ترويج فرهنگ نماز و توزيع به مسافران تهيه شده است.
87 مسجد و 128 هيات مذهبي در آستارا فعال است و اين شهرستان به عنوان يكي از 20 شهر گردشگرپذير ايران محسوب مي شود.

***
سرپرست مركز فوريت هاي پزشكي 115 آستارا گفت: نوجواني كه از بالاي يك آپارتمان نيمه كاره سقوط كرده بود، براي مداوا به مركز درماني رشت اعزام شد.
قهرمان آقايي غروب دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: اين حادثه در خيابان حكيم نظامي غربي آستارا رخ داده و در پي آن پسري حدود 14 ساله با از دست دادن تعادل خود از آپارتمان نيمه كاره سقوط كرده است.
وي اضافه كرد: اين نوجوان كه از ناحيه سر دچار مصدوميت شده بود بعد از انتقال به بيمارستان شهيد بهشتي آستارا، به علت شدت جراحات وارده به بيمارستان پورسيناي رشت اعزام شد و تحت مراقبت هاي پزشكي است.
در شبكه هاي اجتماعي ادعا شده است كه اين نوجوان 14 ساله، دانش آموز يكي از دبيرستان هاي دوره اول شهرستان آستاراست و حوالي ظهر، بدون اجازه به قصد منزل از مدرسه خارج شده و در مسير حركت، از پله هاي يك مجتمع ساختماني 9 طبقه بالا رفته و به علت بي احتياطي سقوط كرده است.
اداره آموزش و پرورش آستارا هنوز در اين رابطه اظهار نظر نكرده است.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده است.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشار : نصراله ابراهيمي
7105 / 7124